Strona główna > Aktualności > Treści

3 Wspólne problemy z oświetleniem HID High Bay

Aug 11, 2017

Flor_Two.jpg

High Bay i Low Bay Lighting to terminy używane do opisywania oświetlenia wewnętrznego, które jest zwykle montowane za pomocą zawieszki, łańcucha lub bezpośrednio do sufitu lub sufitu podwieszanego. Te typy świateł często montowane są wyżej niż wgłębione trofea lub lampy fluorescencyjne. Tak powszechne przypadki użycia tego typu oświetlenia to: magazyny, obiekty przemysłowe, handlowe pomieszczenia oświetleniowe, powierzchnie handlowe i gimnastyczne.

Pomimo tego, że wszechobecne typy świateł są na tyle nieodłączne, że mogą prowadzić do problemów, poniżej przyjrzymy się trzem najczęściej: kosztom energii, kosztom konserwacji i ogólnej skuteczności oświetlenia.

Koszty energii

Wysokie promienie zatrzaskowe i niskie światła zatrzaskowe wahają się od 175 watów do 1000 watów, w zależności od urządzenia i aplikacji. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa moc lampki, tym wyższa moc wyjściowa światła. Zmienne tutaj są funkcją podświetlonego obszaru, w połączeniu z wysokością sufitu i mocowaniem mocowania. Czynniki te odgrywają rolę w używanych mocach.

Aby wprowadzić wartość dolara do tej mocy, urządzenie o mocy 400 W lub 1000 W w urządzeniu HID (które jest bardzo popularnym źródłem światła wysokoprężnego i małego oświetlenia) może kosztować do 209 USD i 525 USD na lampę rocznie na elektryczność sam. W zależności od wyposażenia, te koszty mogą naprawdę zwiększyć i niepotrzebnie zwiększyć koszty energii.

Koszty utrzymania

Oprócz wysokich kosztów energii, problemy związane z utrzymaniem ruchu są często czynnikiem dla osób zarządzających: oświetleniem handlowym, oświetleniem magazynowym i oświetleniem gimnastycznym.

Jak wspomniano wcześniej, oświetlenie wysokogatunkowe jest często montowane na sufitach powyżej 15 stóp. Światła te zazwyczaj wymagają użycia podnośnika, aby wyłączyć lampę lub balast. Zwykle budynek nie posiada windy, dlatego musi zatrudnić zewnętrznego kontrahenta, aby utrzymać takie typy urządzeń.

Te koszty utrzymania mogą naprawdę wzrosnąć w ciągu kilku lat. Aby nadać namacalny przykład, może z łatwością kosztować do 1200 USD w pracy i materiałów, aby utrzymać pojedyncze lampy o wysokiej wysokości w ciągu 3 lat.

Oświetlenie

Charakterystyka oświetlenia wysokiego zatrzasku i małego oświetlenia zatokowego mogą się znacznie różnić w zależności od typu oświetlenia zainstalowanego w obiekcie. Lampy metalohalogenkowe wytwarzają "białawy" rodzaj światła, jednakże te typy lamp mają tendencję do przyspieszonego rozkładu świetlnego, co oznacza, że światło po wyjściu z lampy spadnie szybko. Jest możliwe, że widziałeś te wysokie światła zatokowe, które czyniły bardzo "różowe" światło. Podczas eksploatacji ledwo zapewniają światło na planowanej powierzchni poniżej.

Z drugiej strony, jeśli używasz wysokoprężnych lamp sodowych, możesz wydłużyć okres przydatności, ponieważ lampy te wykazują mniejszą degradację lumenów niż metalohalogenek. Jednak ich struktura paliwowa wytwarza bardzo "pomarańczowe" światło z bardzo niskim współczynnikiem CRI. Więc w zasadzie sprzedajesz dłuższe życie za słabszą jakość światła, jeśli chodzi o wizualną perspektywę.

Wniosek

Jak widać są: wysokie koszty energii, częste koszty utrzymania i ogólne problemy z oświetleniem związane z metalowymi lampami halogenkowymi i wysokoprężnymi. Te problemy oprócz ogólnych problemów związanych z użytkowaniem lampy powinny być motywacją do oceny alternatywnego rozwiązania oświetleniowego dla Twojego obiektu.

Jeśli masz pytania dotyczące tego, jak wyglądałaby retrofit LED dla Twojej organizacji, skontaktuj się z Fireflier Lighting dziś. Chętnie wyjdziemy i bezpłatnie oceniamy Twoją przestrzeń.