Strona główna > Aktualności > Treści

Kupowanie przewodników po lampach LED High Bay

Aug 19, 2020

buying-guides-to-high-bay-lights

Rosnące koszty energii elektrycznej i negatywny wpływ emisji gazów cieplarnianych skłoniły wiele firm do przyjęcia energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań oświetleniowych - a diody LED są najpopularniejszym wyborem.

Nie jest tajemnicą, że diody LED zrewolucjonizowały oświetlenie dzięki swojemu niskiemu zużyciu energii, ograniczonej konserwacji, wysokiej wydajności świetlnej i wielu innym znakomitym zaletom. Te światła pomogły firmom, organizacjom i instytucjom zaoszczędzić dużo pieniędzy na energii elektrycznej i zapewnić lepsze oświetlenie w swoich pomieszczeniach.

Jeśli masz dużą przestrzeń wewnętrzną, która wymaga oświetlenia (zakład produkcyjny, magazyn, fabryka, duży dom towarowy lub sala gimnastyczna)diody led high baysą zalecane. Te mocne lampy zapewniają odpowiednią ilość światła w dużych pomieszczeniach z wysokimi sufitami. Oprawy oświetleniowe mocuje się do sufitu za pomocą łańcuchów, haczyków, zawieszek lub bezpośrednio do sufitu.

Ponieważ diody LED są dostępne w różnych wersjach, może być trudno wybrać najlepsze oświetlenie do opraw wysokiego składowania. Napisaliśmy ten post, aby ułatwić Ci wybór najlepszych świateł typu high-bay.

Co jestoświetlenie wysokiego składowaniai jakie aplikacje na tym korzystają?

Zawsze, gdy trzeba oświetlić dużą przestrzeń wewnętrzną, zwykle odpowiednie jest oświetlenie typu high bay. Weź pod uwagę takie przestrzenie, jak zakłady produkcyjne, sale gimnastyczne, magazyny, duże domy towarowe, fabryki i inne; te obiekty są zwykle rozległe i zajmują dużo przestrzeni zarówno w pionie, jak iw poziomie. Wymaga to mocnego oświetlenia, aby zapewnić odpowiednie poziomy świec w stopach, aby odpowiednio oświetlić.Oprawy oświetleniowe typu high bay zwykle zwisają z sufitu za pomocą haczyków, łańcuchów lub zawieszek, lub mogą być przymocowane bezpośrednio do sufitu (podobnie jak w przypadku świateł pionowych). Powyższe zdjęcie przedstawia działanie oświetlenia wysokiego składowania.

Różne branże i obiekty wymagają wysokiego oświetlenia. Niektóre z najczęstszych to:

  • Magazyny

  • Obiekty przemysłowe

  • Zakłady produkcyjne

  • Gimnazja szkolne i uniwersyteckie

  • Obiekty komunalne, takie jak domy kultury lub ośrodki rekreacyjne

  • Aplikacje komercyjne, takie jak domy towarowe

Dlaczego wybieraćOświetlenie LED typu high bayzamiast metalohalogenków, fluorescencyjnych lub innych konwencjonalnychświatła wysokiego składowania?

W przeszłości różne technologie oświetleniowe były (i nadal są) stosowane w magazynach i obiektach przemysłowych, gdy wymagane były oświetlenie wysokiego składowania. Niektóre z najczęstszych obejmują metalohalogenek (MH), wysokociśnieniowy sód (HPS) i fluorescencyjny. Chociaż każda z tych żarówek ma swoje zalety, przemysłowe oświetlenie LED pod wieloma względami przewyższa swoje konwencjonalne odpowiedniki. Przyjrzyjmy się niektórym różnym zagadnieniom przy podejmowaniu decyzji, czy plikModernizacja LEDjest odpowiedni dla Twojego magazynu lub przestrzeni przemysłowej.

  • Oświetlenie przemysłowe LEDw porównaniu z metalohalogenkiemświatła wysokiego składowania:Jeśli kiedykolwiek byłeś w grze w piłkę, prawdopodobnie widziałeś metalohalogenek oświetlający pole. Lampy MH są powszechne w zastosowaniach sportowych i magazynowych / przemysłowych (a także we wszystkich miejscach, w których trzeba oświetlić duże, wysokie przestrzenie). Zalety świateł MH obejmują przyzwoite odwzorowanie kolorów i stosunkowo odpowiedni poziom świec (w przeciwieństwie do innych typów tradycyjnych żarówek). Niektóre z ich głównych wad to długi czas nagrzewania się (czasami 15-30 minut) i wysoki koszt utrzymania, a ich charakterystyka awarii obejmuje migotanie. Jest to dodatek do faktu, że duża część wytwarzanej przez nie energii jest tracona w postaci ciepła.Przeczytaj więcej oLED a światła metalohalogenkowe.

  • Oświetlenie LED typu high bayw porównaniu z wysokoprężnymi lampami sodowymi (HPS):Światła HPS są często używane w obiektach magazynowych, przemysłowych, biznesowych i rekreacyjnych, gdzie odpowiednie jest oświetlenie wysokiego składowania. Ich zalety to niska cena sprzedaży, wysoka efektywność energetyczna (niskie koszty eksploatacji) i stosunkowo długa żywotność. Technologia oświetleniowa HPS zachowuje te zalety w porównaniu z większością tradycyjnych żarówek, ale traci we wszystkich trzech aspektach na oświetleniu LED typu high bay. Wady żarówek HPS to najgorsze renderowanie kolorów na rynku i okres nagrzewania.

  • Oświetlenie przemysłowe LEDvs oświetlenie fluorescencyjne:Chociaż nieco rzadziej, oświetlenie fluorescencyjne jest czasami wykorzystywane w magazynach lub zastosowaniach przemysłowych (głównie w lampach T12, T8 i T5). Zalety świetlówek obejmują niższe koszty początkowe i stosunkowo wysoką wydajność (zwłaszcza w porównaniu z innymi konwencjonalnymi żarówkami). Wady obejmują obecność toksycznej rtęci (która wymaga pewnych procedur utylizacji odpadów), skróconą żywotność przy włączaniu i wyłączaniu oraz wymaganie statecznika do stabilizacji światła.

13 porad dotyczących kupowania lamp LED typu High Bay

1. Utwórz układ

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić przy zakupie lamp LED typu high bay, jest zaprojektowanie układu. Dzieje się tak, ponieważ różne przestrzenie wymagają różnych typów świateł typu high bay. Na przykład magazyn może potrzebować tylko światła z 30-stopowymi świecami. Jednak w magazynie potrzebujesz 50 stóp luksów, aby środowisko sprzyjało pracy. Sklepy detaliczne potrzebują bardzo jasnego światła, aby konsumenci mogli wyraźnie widzieć kupowane produkty (80 stóp lub więcej świec). Zanim zrobisz cokolwiek innego, określ wymagania dotyczące oświetlenia każdego pomieszczenia.

2. Określ potrzebną liczbę lumenów i watów

Podczas kupowania lamp LED typu high bay należy zwrócić uwagę na waty, lumenów są ważniejsze. Lumeny mierzą całkowitą ilość światła widzialnego wytwarzanego przez źródło światła. Wraz z rozwojem technologii LED produkowane są nowe diody LED, które zużywają mniej watów, aby wytworzyć więcej lumenów.

Waty nie mówią ci, jak jasna jest żarówka, ale lumenów. Waty wskazują tylko energię elektryczną, którą zużywa źródło światła. Dobrą zasadą jest to, że 2 lumenów na stopę sześcienną (dla normalnego światła) i 3 lumenów na stopę sześcienną (dla jasnego światła).

Wybierając oświetlenie LED do opraw typu high bay, zastanów się, gdzie zostaną zainstalowane, ponieważ dla różnych wysokości zalecane są różne waty.

Teraz, gdy mówimy o lumenach, możemy zawęzić to, czego potrzebujesz, na podstawie wysokości sufitu Twojej przestrzeni:

Wysokość sufituUżyj oprawki z oceną
Ponad 40 stóp40000 lumenów& w górę
30 do 40 stóp30 000 do 39 000 lumenów
20 do 30 stóp20 000 do 29 000 lumenów
15 do 20 stóp15 000 do 19 000 lumenów

To, gdzie Twoje zastosowanie mieści się w tym zakresie, zależy od kilku dodatkowych czynników - na przykład od tego, do czego służy Twoja przestrzeń. Handel detaliczny i produkcja wymagają jaśniejszego światła na poziomie gruntu niż na przykład magazyny i obiekty rekreacyjne, a proste przechowywanie wymaga jeszcze mniej. Dodatkowo wielkość przestrzeni i kolor ścian wpłyną na wybór oświetlenia.

3. Jak daleko od siebie powinny być instalowane wysokie zatoki LED?

Im bliżej siebie zainstalujesz oprawy, tym bardziej zachodzi na siebie światło na poziomie gruntu - i tym jaśniejsze będzie to światło. Im dalej od siebie zainstalujesz światła, tym mniej zachodzą na siebie. Umieść je wystarczająco daleko od siebie, a zamiast zachodzić na siebie, będziesz mieć luki. Im większe odstępy, tym bardziej nierówne będzie oświetlenie na poziomie gruntu.

Dlatego będziesz chciał przynajmniej trochę nakładać się. Ile zależy od tego, jak jasne jest oświetlenie na poziomie gruntu.

Ponadto odstęp będzie zależał od wysokości sufitu. Światło ma kształt stożka. W źródle światła jest skoncentrowany. W miarę oddalania się od źródła rozprzestrzenia się na zewnątrz. Im dalej od źródła, tym szerszy zasięg. Tak więc światło zainstalowane 15 stóp nad ziemią ma tylko 15 stóp podróży, zanim dotrze do ziemi, dzięki czemu jego okrąg jest mniejszy niż światło zainstalowane na wysokości 30 stóp, gdzie ma dwukrotnie większą odległość do przebycia - i rozprzestrzeniania się - wcześniej dotarcie do ziemi.

Zatem światła zainstalowane na wysokości zaledwie 15 stóp będą musiały być bliżej siebie, aby uzyskać nakładanie się niż światła zainstalowane na wysokości 30 stóp. Możesz użyć tego wykresu jako podstawowej praktycznej zasady:

Wysokość instalacjiNormalna jasnośćWysoka jasność
Ponad 30 stópRozstaw 25 stópRozstaw 20 stóp
20 do 30 stópRozstaw 18 stópRozstaw 16 stóp
15 do 20 stópRozstaw 14 stópRozstaw 12 stóp

4. Liczba potrzebnych świateł

Kiedy ustalisz odstępy potrzebne między oprawami, aby wytworzyć odpowiednie światło, możesz określić, ile potrzebujesz świateł LED. Plan oświetlenia określi, ile świateł potrzebujesz, gdzie należy je rozmieścić (lub w przypadku istniejącego obiektu, korzystając z istniejących lokalizacji świetlnych).

Plan oświetlenia pokaże Ci, jak jasne będzie światło (stopy-świece).

5. Zdecyduj się na rodzaj świateł High Bay

Wysokie zatoki są dostępne w różnych wersjach. Istnieją długie, duże światła znane jako liniowe wysokie zatoki i okrągłe, znane jako UFO.Wysokie zatoki liniowedoskonale nadają się do dużych przestrzeni do wymiany opraw na świetlówki.Wysokie zatoki UFOsą również idealne do wysokich sufitów, ale są bardziej wytrzymałe niż oprawy liniowe, a większość z nich ma stopień ochrony IP (mokry). Wysokie liniowe przęsła o szerokim kącie są idealne do zastosowań przy niższych sufitach.

6. Jak ważna jest dla Ciebie skuteczność, czyli liczba lumenów na wat?

Im wyższa efektywność wnęk typu high bay, tym mniej watów zużywa urządzenie high bay do wytworzenia takiej samej ilości lumenów.

Oprawa typu High Bay LED o mocy 100 W i mocy 150 lumenów / wat wytwarza 15 000 lumenów.
Oprawa typu High Bay o mocy 150 W i 100 lumenów / wat również wytwarza 15 000 lumenów.
Na każdą godzinę pracy obu lamp wydajniejsza lampa 100W zużywa o 50 watów mniej. To prawdziwa oszczędność energii.
Bardziej wydajne światła zazwyczaj kosztują nieco więcej w momencie zakupu. Ale pozwolą Ci zaoszczędzić dużo więcej pieniędzy na obniżonych rachunkach za oświetlenie przez cały okres eksploatacji obszaru wysokiego

Kompromis: niższy koszt w momencie zakupu w porównaniu z większymi oszczędnościami w całym okresie eksploatacji wysokiego składowania.

7. Czy potrzebujesz osprzętu wysokiego napięcia?

Typowe zakresy napięć dla High Bay LED to:

100V-277V
277V-480V
347V-480V

Wysokie zatoki LED automatycznie dostosowują się do napięcia wejściowego. Nie ma potrzeby ustawiania napięcia. Ale ważne jest, aby upewnić się, że masz wybrane napięcie odpowiednie do przestrzeni handlowej lub przemysłowej.

8. Jaką temperaturę barwową wybrać dla swojego High Bay?

Dwie najczęstsze temperatury barwowe to:

4000K - czyli naturalna biel
5000 K - czyli dzień biały

3000K to światło, które doskonale sprawdza się w domach. Większość ludzi uważa, że ​​oświetlenie powyżej 5000 K jest zbyt ostre i jasne, aby na nie patrzeć lub pracować pod nim. Jeśli potrzebujesz cieplejszego, bardziej zachęcającego światła, wybierz 4000K. 5000K świetnie nadaje się do wykonywania zadań lub wymiany metalohalogenków.

9. Jaki współczynnik CRI należy wziąć pod uwagę przy wyborze świateł LED High Bay?

70+ CRI to dobra opcja dla typowych zastosowań komercyjnych lub przemysłowych. Jeśli masz procesy produkcyjne, w których ważne jest oddawanie barw, wybierz wyższy współczynnik CRI, na przykład 80 lub 90. CRI to odpowiednik jakości światła. Zwykle potrzebujesz mniejszej ilości (lumenów), gdy masz lepszą jakość (CRI).

10. Powinieneś pamiętać o tej zasadzie - dystrybucja światła jest tak samo ważna jak poziom światła

Zapewnienie odpowiedniego poziomu światła jest ważne, ale równie ważne jest upewnienie się, że światło jest równomierne w pomieszczeniu. Jak możesz stwierdzić, jak dobrze światło będzie rozprowadzać światło na podstawie jego specyfikacji? Nie możesz. Musisz zrobić plan oświetlenia. Dlatego oferujemy bezpłatne - niezobowiązujące - plany oświetlenia High Bay.

11. Co się stanie, jeśli musisz dodać sterowanie oświetleniem do swojej lampy LED High Bay?

Najpowszechniejszym sterowaniem oświetleniem w wewnętrznych oprawach typu High Bay LED są czujniki ruchu. Dwa najpopularniejsze czujniki to mikrofala i PIR (pasywna podczerwień). Oświetlenie Fireflier zapewnia czujnik mikrofalowy dla naszych wysokich zatok.

Upewnij się, że Twoja oprawa LED High Bay jest wyposażona w sterownik ściemniania 0-10V. Czujniki ruchu współpracują ze sterownikami z funkcją ściemniania, aby ustawić niższy poziom oświetlenia. W przeciwnym razie wszystko, co masz, jest włączone lub wyłączone.

Sterowniki 0-10V - 0V nie zawsze oznacza wyłączenie. Zadaj nam to pytanie, jeśli chcesz, aby światło było wyłączone, gdy nikogo nie ma w pobliżu. W przeciwnym razie najniższy poziom to 10%.

12. Czy potrzebujesz wysokich wnęk LED o wysokiej temperaturze do pracy w gorącym otoczeniu?

Większość opraw typu high bay jest przystosowana do temperatury otoczenia wynoszącej 50 ℃. A jeśli potrzebujesz czegoś więcej? Na szczęście oferujemyWysokotemperaturowe zatoki LED o wysokiej temperaturzeoceniono na 65 ℃.

13. Czy potrzebujesz wytrzymałych zatok o wysokiej odporności na uderzenia?

W tym przypadku szukasz oceny wpływu urządzeń lub oceny IK. Oprawy są oceniane od IK01 do IK10. IK10 są najtrudniejsze. Jeśli więc Twoja przestrzeń handlowa lub przemysłowa jest podatna na stukanie urządzeniami lub masz siłownię, w której uderzenia piłką są częste, rozważ urządzenia z oceną IK. NaszUFO LED Wysokie zatokiwszystkie posiadają klasę odporności IK08 lub IK10.

Nasz zespół oświetleniowy pomagał przy niezliczonych projektach oświetlenia LED do wysokich hal, od sal gimnastycznych po magazyny, od aren jeździeckich po hangary lotnicze i wiele innych. Zadzwoń (0086-130-8886-9086), e-mail (info@fireflier.com) lub wejdź na nasz Czat na żywo. Za pomocą zaledwie kilku pytań możemy powiedzieć, jakich lumenów należy szukać w nowym oświetleniu LED typu high bay. Właściwe wykonanie tego pozwoli zaoszczędzić Ci nadmiernych wydatków na zbyt dużo światła lub, co gorsza, zainstalowanie nieodpowiedniego oświetlenia, które będziesz musiał uzupełnić później.