Strona główna > Aktualności > Treści

Różne typy przyciemniania, które powinieneś znać

Jun 03, 2019
przyciemniane typy świateł

Wybór odpowiedniego ściemniacza dla różnych typów żarówek i kapsułek jest bardzo ważny i może być trudny, jeśli nie zostaniesz o tym poinformowany. Ściemniacz służy do regulacji poziomu jasności w każdym pomieszczeniu, co pozwala uzyskać szeroki zakres nastrojów oświetleniowych. Ściemniacze mogą tworzyć bardziej komfortowe oświetlenie i pomagać oszczędzać energię i przedłużać żywotność żarówek. Poniższy przewodnik rozdzieli różne rodzaje ściemniaczy i pomoże lepiej zrozumieć potrzeby dotyczące dimmera.

Ściemnianie diody LED zależy najpierw od rodzaju posiadanego sterownika. Wszystkie diody LED mają sterowniki i są wbudowane lub zewnętrzne. Każde urządzenie z funkcją ściemniania ma w sobie pewną technologię, która decyduje o rodzaju ściemniacza. Ważne jest, aby ściemniacz pasował do technologii osprzętu, aby działał prawidłowo (napięcie sieciowe, niskonapięciowe magnetyczne, niskonapięciowe elektroniczne, 0-10 V LED lub fluorescencyjne). Nie wszystkie żarówki są ściemniane, a nie wszystkie ściemniacze ściemniają wszystkie żarówki. Sprawdź specyfikację ściemniacza i urządzenia / żarówki oraz instrukcje, aby wiedzieć.

Innymi kluczowymi punktami, o których należy pamiętać przy wybieraniu dimmera, jest to, ile obciążenia zostanie nałożone na dimmer. Na przykład, jeśli masz dziesięć wbudowanych puszek o mocy 50 watów każda, będziesz potrzebował co najmniej 600-watowego ściemniacza do przenoszenia tego ładunku.

Pamiętaj, że gdy umieścisz wiele przełączników dimmera w tym samym polu, zmniejszysz ściemnianie. Jeśli dimmer znajduje się na końcu pola, twój ściemniacz 600-watowy staje się ściemniaczem 500-watowym. Jeśli znajduje się w środku z innymi urządzeniami po obu stronach, ściemniacz o mocy 600 W staje się ściemniaczem o mocy 400 W. Należy również rozważyć, czy urządzenia mogą być kontrolowane przez jedną lub więcej lokalizacji (ściemniacz jednobiegunowy lub trójdrożny itp.).

Jakie są zalety korzystania z dimmerów?
Przyciemnianie świateł nie tylko pozwala na stworzenie nastroju i atmosfery w pomieszczeniu, ale także oszczędza energię i żywotność żarówek wewnątrz oprawy. Oprawa na ściemniaczu na pełnym poziomie jasności pozwala zaoszczędzić 4-9% energii elektrycznej. Ściemnianie urządzenia 20% oszczędza 20% energii - to proste!

Różne rodzaje przyciemniania

Ściemnianie fazowe (krawędź wleczona / krawędź czołowa) Fireflier oświetlenie techniczne przyciemnianie informacji technicznych przyciemnianie fazy
Najbardziej podstawowa forma ściemniania, pierwotnie opracowana dla żarówek. To twój typowy ściemniacz domowy. Brak dodatkowego okablowania innego niż standardowe 2C + E. Ściemniacz po prostu „rozdrabnia” lub „tnie” sygnał napięciowy docierający do oprawy oświetleniowej. Dimmer jest po prostu dodawany do linii Active.

 • Nie jest wymagane dodatkowe okablowanie.

 • Można użyć standardowej krawędzi spływu / uniwersalnego ściemniacza.

 • Dostępne w wersjach od 350mA - 750mA

Naciśnij DIM

Jest jednym z najprostszych rodzajów ściemniania dostępnych na rynku i nadaje się do stosowania w małych i średnich przedsiębiorstwach FIREFLIER-oświetlenie-techniczne-informacje-ściemnianie-opcje-Push-Dim instalacje. Nie są wymagane kable niskonapięciowe ani sterowniki cyfrowe - każda lampa typu downlight wymaga standardowego 2C + E plus 1 lub 2 żyłowy przełącznik przełączający, przełącznik „normalnie otwarty” jest wymagany do obsługi systemu Push DIM. Nie mieszaj różnych sterowników Push DIM w tym samym obwodzie.

 • Wymagany jest dodatkowy przewód 1-2 przełącznika rdzenia.

 • Ściemnianie odbywa się za pomocą przełącznika przyciskowego typu „normalnie otwarty”

 • Dostępne w wersjach od 350mA - 1400mA

Ściemnianie 1-10V

1-10V (analogowe) Ściemnianie wykorzystuje sygnał analogowy zamiast sygnału cyfrowego. Jest to uniwersalny protokół, więc wszystkie 1- Fireflier-Lighting-Technical-Information-Dimming-Options-1-10v-Dimming Sterowniki 10 V działają w ten sam sposób. Każdy downlight wymaga standardowego 2C + E plus dwie linie sterujące do przenoszenia sygnału niskiego napięcia (wrażliwego na polaryzację). Wymagany będzie również potencjometr (lub inny regulator ściemniania 1-10V).

 • Wymagany jest dodatkowy kabel sterujący 2-żyłowy niskiego napięcia.

 • Do sterowania tym sterownikiem wymagany jest dedykowany interfejs 1-10V lub potencjometr

 • Dostępne w wersjach od 350mA - 1400mA

DALI

Cyfrowy adresowalny interfejs oświetleniowy - DALI - jest uniwersalnym protokołem (IEC 62386), zaprojektowanym w celu umożliwienia różnym producentom produktów pracy w tym samym systemie. Więc nie ma znaczenia, którego oświetlenia używasz, jeśli jest to DALI, będzie działać na systemie kontrolowanym przez DALI. Można sterować maksymalnie 64 oprawami oświetleniowymi na linię DALI, budynki mogą mieć wiele linii DALI. Okablowanie do downlightu DALI wymaga standardowego 2C + E, plus dwóch linii kontrolnych DALI (nie wrażliwych na polaryzację). FIREFLIER-oświetlenie-techniczne-informacje-ściemnianie-opcje-DALI-2

Fireflier-Lighting-Technical-Information-Dimming-Options-DALI-1

 • Wymagany jest dodatkowy 2-żyłowy kabel sterujący.

 • Do sterowania tym systemem wymagany jest dedykowany interfejs DALI lub system sterowania

 • Dostępne w wersjach od 350mA - 1400mA

DSI Digital Serial Interface - DSI - jest zastrzeżonym protokołem Tridonic. Był to w dużej mierze prekursor DALI FIREFLIER-oświetlenie-techniczne-informacje-ściemnianie-opcje-DSI system. W przeciwieństwie do DALI, każda złączka nie jest adresowalna, więc każdy obwód musi być kontrolowany jako całość w ten sam sposób. Ponownie, każdy downlight wymaga standardowej 2C + E plus dwóch linii kontrolnych DSI (nie wrażliwych na polaryzację).

 • Wymagany jest dodatkowy 2-żyłowy kabel sterujący.

 • Dedykowany system kontroli jest wymagany do kontroli tego systemu

 • Dostępne w out-outach od 350mA - 1400mA

Przełącz DIM

Przełącznik DIM jest zastrzeżonym terminem Tridonic i zasadniczo umożliwia proste ściemnianie poprzez sterowanie przyciskiem, nie są wymagane kable niskiego napięcia ani żadne sterowniki cyfrowe - każda oprawa typu downlight wymaga standardowego 2C + E plus 1 lub 2 żyły przełącznika rdzeniowego, „normalnie przełącznik przyciskowy typu otwartego jest wymagany do obsługi systemu Switch DIM. Nie mieszaj różnych sterowników Push DIM / Switch DIM w tym samym obwodzie. FIREFLIER-oświetlenie-techniczne-informacje-ściemnianie-opcje-przełącznik-Dim-2

FIREFLIER-Lighting-Technical-Information-Dimming-Options-Switch-Dim-1

 • Wymagany jest dodatkowy przewód 1-2 przełącznika rdzenia.

 • Ściemnianie odbywa się za pomocą przełącznika przyciskowego typu „normalnie otwarty”

 • Dostępne w out-outach od 350mA - 1400mA

Oświetlenie Fireflier zapewnia ściemnianie 0-10 V, ściemnianie PWM, ściemnianie Dali dla naszych serii opraw LED High Bay. Poniżej znajdują się niektóre pozycje do wglądu:

0-10V / PWM ściemnianie UFO LED High Bay Light:


Dali przyciemnianie UFO LED High Bay Light:

Wbudowany czujnik UFO LED High Bay Light

Ściemnianie 0-10V / PWM E39 Żarówka LED High Bay:

E40 LED High Bay Bulb 200w