Strona główna > Aktualności > Treści

Różne rozwiązania dla ściemniających lampek LED High Bay

Aug 11, 2017

Dali przyciemnianie doprowadziło do wysokiej lampy

Dlaczego warto wybrać ściemnianie?

Światła LED magazynu mogą wykorzystywać znaczną ilość energii. Wiele magazynów będzie mieć 50-100 lub więcej żarówek halogenkowych o mocy 250 W / 400 W. Można je łatwo wymienić na High Bay LED Lighting i przywieźć moc do 100 watów, ale dodanie ściemniania może zaoszczędzić kolejne 35%. Przełączanie na LED High Bay Dimming zwykle płaci za siebie w ciągu kilku lat użytkowania.

Jak działa funkcja LED High Bay Dimming?

Ściemnianie wysokiej diod świecących diod LED, takich jak lampy UFO LED High Bay lub Linear LED High Bay Lights wymagają technologii o nazwie 0-10v. Ilość lamp w tym świetle eliminuje klasyczny ściemniacz ścienny jako opcja. To po prostu nie może poradzić sobie z ładunkiem. Na szczęście jest jeszcze prostszy sposób, aby przyciemnić te światła.

Co to jest ściemnianie 0-10v?

Oświetlenie 0-10volt (lub 1-10volt, prawie takie samo) używa przewodów niskonapięciowych, aby "informować" o osprzętu, ile światła ma być wyprowadzane. Jeśli przełącznik wysyła 10volts, to jest pełna jasność. Jeśli przełącznik wysyła 0, to wyłącza się. Jest to prosty, ale wysoce skuteczny sposób na ustawienie ściemniającego oświetlenia.

Ten system kontroli napięcia był używany od wielu lat i nie jest nową technologią. Tt jest jednym z najwcześniejszych i najbardziej niezawodnych systemów sterowania oświetleniem. To było po prostu "zapomniane", ponieważ HID, metalohalogenek i żarówek sodowych nie były ściemniane. Ponieważ były to główne źródło wysokiej wydajności lumenów w ciągu ostatnich dwudziestu lat, nikt nie miał możliwości ściemniania.

W procesie 0-10V sygnał świetlny jest sterowany poprzez proces napięcia stałego, który zmienia się między wolnymi od 0 i 10. W ten sposób sterowanie światłem jest w stanie kontrolować napięcie w tych wartościach, gdzie 0 jest najniższe, a 10 oznacza maksymalną Wartość, którą można dostarczyć do światła. Proces ten jest również znany jako poziom ściemniania.

Dlaczego jest lepiej 0-10V?

Wykorzystanie 0-10 jest lepsze z kilku powodów. Po pierwsze jest dużo bezpieczniejsze. Ponieważ nie ma to wpływu na główne przewody zasilające, użytkownik ma mniejsze ryzyko pożaru i innych problemów związanych z bezpieczeństwem na przełączniku. Duże lampy LED są znacznie lepiej przystosowane do ściemniania niż tanie przełączniki. Po drugie, można go dostosować, aby łatwo kontrolować jeden uchwyt lub całe bloki świateł. Masz większą kontrolę. Po trzecie, może obsługiwać dziesiątki urządzeń z jednego przełącznika. Skuteczne sterowanie tysiącami mocy mocy. Wreszcie jest wysoce niezawodna. Odsetek awarii tych systemów jest prawie nieistotny, zapewniając ściemnianie trwa tak długo, jak diody LED.

Co to jest PMW (modulacja szerokości impulsu)?

Innym terminem, o którym możesz tu przyznać, jest PMW. Modulacja szerokości impulsu jest zasadniczo techniką uzyskiwania wyników za pomocą wskaźnika cyfrowego. Po prostu przez wysłanie sygnału, (w tym przypadku prąd elektryczny) możemy mieć wpływ na działanie lampy (w tym przypadku światło). Zauważ, że jest to "Width", często błędnie wpisywana jako Pulse With Modulation.

Jak to działa? Modulacja szerokości impulsów jest procesem kontroli sekwencji, który pozwala LED na obniżenie napięcia, a tym samym zmniejszenie jego luminescencji w procesie. Osiąga się to poprzez redukcję prądu stałego z przewodu.

Modulacja fal impulsowych jest systemem komunikacyjnym dla każdego ściemnianego światła LED, ponieważ steruje prądem stałym, co pomaga zwiększyć lub zmniejszyć energię światła.

Jaki jest związek między 0-10v i PMW

Różne pojęcia w zasadzie to samo. W oświetleniu nazywamy systemy ściemniania 0-10V lub 1-10V, ale właśnie dlatego wiemy, ile potrzebuje kierowca. Wszystkie przyciemnienia 0-10v i 1-10v korzystają z PMW.

Dodawanie czujników ruchu do projektu oświetlenia.

Dzięki temu, że posiadasz system ściemniania o mocy 0-10V lub 1-10V, możesz teraz dodać różne rodzaje czujników lub innych inteligentnych elementów. Możesz dodać czujnik ruchu do każdego światła LED i umieścić go z boku lampy UFO High Bay Light . Pomoże to włączyć lub wyłączyć w razie potrzeby. Możesz również użyć centralnego czujnika ruchu, więc cała strefa jest używana.

Inne rzeczy w dimmable LED Lighting;

Co to jest zygbee?

Zygbee to nowa koncepcja, która zapewnia branży oświetleniowej łatwą w obsłudze opcję kontroli oświetlenia konsumentów. Jest to standard branżowy, który próbuje uzyskać wszystkich na tej samej stronie. Korzystając z systemu zygbry, możesz używać wszystkich rodzajów sterowania komputerem lub aplikacji i dodać ruch lub zmierzch do świtowych czujników w systemie. Spodziewaj się dużych rzeczy z systemów Zigbee kompatybilnych w ciągu następnej dekady.

Oprócz lampek LED, Zigbee może sterować zegarami, przełącznikami i pilotami bezprzewodowo. Nawet zamki drzwi lub inne urządzenia mechaniczne będą w przyszłości kompatybilne.

Co to jest Dali

Cyfrowy adresowalny interfejs oświetleniowy (DALI) to profesjonalny interfejs umożliwiający użytkownikom sterowanie jednym lub kilkoma urządzeniami LED. DALI umożliwia sterowanie diodami LED, ściemniaczami i statecznikami elektrycznymi. Dodanie czujnika ruchu do DALI jest całkiem możliwe, ale oba urządzenia wymagają, aby magistrala komunikacyjna, np. RS 232, zapewniała skuteczną komunikację.

Co to jest Z-Wave?

Jest to nowa odmiana świetlówki LED z możliwością ściemniania, która pozwala na skuteczną kontrolę oświetlenia w warunkach niskiego napięcia. Wszystkie żarówki Z są w pełni ściemnione dzięki technologii Z-Wave.

Podsumowanie

Ściemnialne lampy LED z wysoką zatoką są znane zużywają o 35% mniej energii w porównaniu do innych diod LED bez niego. Oznacza to, że przy użyciu ściemniacza LED można przyrządzać znaczne oszczędności w rachunku za prąd. Skontaktuj się z Fireflier Lighting dziś, aby pomóc Ci zbudować system oświetlenia ściemniającego.