Strona główna > Aktualności > Treści

Co robić i czego nie robić w oprawach oświetleniowych LED High Bay

Nov 15, 2019

Dos-and-donts-of-LED-High-Bay-lighting

Wiele osób chce uzyskać większą jasność, po prostu zwiększając liczbę opraw LED High Bay Lighting w magazynie, fabryce i innych obszarach przemysłowych. Nie pozwoli to jednak uzyskać lepszego oświetlenia! Chcesz wiedzieć dlaczego? Cóż, użycie lepszej i wydajniejszej oprawy oświetleniowej jest rozwiązaniem wszystkich Twoich niedoinformowanych problemów oświetleniowych.

Wybierając urządzenia, może wydawać się przytłaczające z tak wieloma opcjami dostępnymi obecnie na rynku. Najłatwiejszym sposobem na ułatwienie sobie jest poznanie głównych nakazów i zakazów wyboru opraw oświetleniowych.

Pamiętaj o podstawach

Jako właściciel firmy i menedżer najprawdopodobniej będziesz chciał uzyskać 3-krotność swoich inwestycji. Dzięki efektywnemu oświetleniu możesz uzyskać to, o czym marzyłeś. Istnieje kilka podstawowych funkcji oprawy oświetleniowej LED High Bay, o których należy pamiętać przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, takich jak moc, CRI, CCT i kąt wiązki światła.


Moc oprawy oświetleniowej High Bay
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń oświetleniowych, takich jak halogen, halogenki metali, żarowe, fluorescencyjne i wiele innych, ale diody LED są trendy. Teraz ludzie są świadomi wpływu mocy i lumenów.

Niektórzy ludzie wierzyli, że wysokie pobór mocy prowadzi do emitowania jasnego oświetlenia, co jest całkowicie szalone. Strumień świetlny określa poziom jasności urządzenia. Rozważ uzyskanie wysokiego strumienia świetlnego przy niskim zużyciu energii. Na przykład oprawa High Bay LED Highflard firmy Fireflier emituje maksymalnie 38 000 lm przy poborze energii 200 W, co odpowiada jasności zwykłego urządzenia High Bay LED o mocy 350 W. (PS. Ten rodzaj oprawy oświetleniowej może być idealnym urządzeniem dla obszaru wysokiego sufitu> 15 metrów.)


Wymagany CRI
Zwracając uwagę na poziom wizualny przestrzeni, należy pamiętać o wysokim współczynniku CRI (Color Rendering Index). Im bliżej CRI urządzenia do 100, tym lepsze oświetlenie można zarchiwizować. Różnicę między różnymi wynikami CRI można zobaczyć na poniższym obrazie. CRI określa, aby pokazać prawdziwy kolor obiektów.

color-rendering-index-of-led-high-bay

Określony CCT
CCT (skorelowany wskaźnik kolorów) wskazuje cień światła. CCT jest obliczany w „Kelvinie”, który został podzielony na wiele odcieni, takich jak:
* 2700 K - 3300 K (ciepły biały kolor)
* 4000 K - 4500 K (naturalny odcień białego światła)
* 5000 K - 5700 K (Day White Light Shade)
* 6000 K - 6500 K (chłodny biały kolor)
Są to skale jasnych odcieni, które reprezentują różne kolory efektu świetlnego. Cień światła ma możliwość ustawienia doświadczenia pracy w magazynie.

Color-temperature

Kąt wiązki
Kąt wiązki jest zwykle ignorowany przez większość klientów, kiedy zamierzają złożyć zamówienie. W przeciwieństwie do tradycyjnych opraw (żarówka metalohalogenkowa, HPS, świetlówka itp.), Oprawa oświetleniowa LED High Bay ma inny kąt świecenia, taki jak 60 stopni, 90 stopni i 120 stopni. Różne kąty wiązki prowadzą do różnych parametrów oświetlenia. Szeroki kąt wiązki jest zwykle zalecany do niskich sufitów, a wąski kąt wiązek jest zwykle zalecany do wysokich sufitów.

different beam angles for high ceiling


Reflektory
Nie każdy prosi o reflektor. W rzeczywistości reflektor jest zwykle używany do tradycyjnych opraw wysokiego składowania, ponieważ są one oświetlone w zakresie 360 stopni. Reflektor może pomóc w przekierowaniu światła na podłogę. Jednak oprawa oświetleniowa LED High Bay Lighting bezpośrednio na podłogę. Dzięki konstrukcji soczewki możesz wybrać inną soczewkę kąta wiązki zamiast reflektora. Jeśli jednak potrzebujesz światła o niskim olśnieniu, konieczny jest aluminiowy odbłyśnik lub klosz z poliwęglanu.

Banner-Ripple-LED-High-bay-light-0


Napięcie wejściowe
Większość ludzi akceptuje napięcie wejściowe AC90-305 V, podczas gdy niewielka część ludzi wymaga napięcia wejściowego AC200-480 V.

AC200-480V-LED-DRIVER

Don'ts Of The High Bay Oprawa oświetleniowa

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, rozważając oprawę oświetleniową do strefy przemysłowej.


Nie zapomnij o żadnym obszarze
Pomieszczenie takie jak warsztat wymaga różnego rodzaju urządzeń oświetleniowych ze względu na wiele zastosowań. Jeśli spojrzysz na cały obszar warsztatu, wymaga on oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, aby oświetlić całą przestrzeń. Zaniedbanie jakiejkolwiek przestrzeni może zaprosić wszelkie przypadkowe zdarzenia. Doniesiono, że większość wypadków miała miejsce ze względu na słabe oświetlenie i rozmazany obraz.


Nie instaluj zbyt wielu urządzeń
Zainstalowanie zbyt wielu opraw LED może doprowadzić do przytłoczenia pracownika podczas pracy, co może powodować zmęczenie oczu. Nikt nie chce być w zbyt oświetlonym miejscu. Zainstaluj tylko wystarczającą ilość urządzenia, które delikatnie oświetla obszar z idealnym poziomem luksów. Jeśli nie masz pewności co do wymaganego poziomu luksów, możesz sprawdzić ten artykuł: Ile luksów potrzebuje mój pokój?


Nie zapomnij sprawdzić ocen urządzeń o dużej zatoce.
Większość dostępnych na rynku opraw LED High Bay ma stopień ochrony IP65, a niektóre nie są wodoodporne.


Nie rezygnuj z funkcji nad stylem.
Może być kuszące, aby wybrać urządzenie wyłącznie na podstawie tego, jak będzie on wyglądał w przestrzeni, ale funkcja urządzenia jest głównym powodem, aby go wybrać. Dobrą wiadomością jest to, że na rynku jest obecnie wiele opraw, które nadadzą ci styl i funkcje, takie jak oświetlenie LED High Bay UFO.


Rodzaje opraw oświetleniowych LED High Bay
Planowanie rozwiązania oświetleniowego dla ogromnej przestrzeni nie jest tak trudne, jak się wydaje. Oto kilka urządzeń, które możesz zainstalować w swojej przestrzeni przemysłowej.
* Światła LED High Bay z czujnikiem ruchu lub bez (dla wewnętrznego obszaru wysokiego składowania)
* E40 LED High Bay Light (w celu zastąpienia istniejącej lampy metalohalogenkowej lub wysokociśnieniowej)
* Oświetlenie LED High Bay z aluminiową osłoną lub kloszem PC (do oświetlenia supermarketów lub oświetlenia wystawy)
* Żarówka kukurydziana LED z podstawą E27 / E40 (do rozjaśnienia do dolnej części sufitu)
* Oświetlenie LED High Bay o napięciu wejściowym AC200-480V (dla obszaru przemysłowego o napięciu wejściowym AC347V, AC400V lub najwyższym AC480V)

Są to najbardziej zalecane urządzenia, które zmniejszają do 75% kosztów rachunków za media. W przeciwieństwie do halogenków metali i innych tradycyjnych opraw oświetleniowych, wszystkie te oprawy nie nagrzewają się po długich godzinach pracy.


Końcowe przemyślenia
Mamy nadzieję, że uzyskamy wszystkie punkty, o których wspomnieliśmy w artykule. W przyszłości, jeśli planujesz wymienić oprawę oświetleniową, zachowaj tylko wszystkie elementy, o których wspomnieliśmy, mogą one pomóc uzyskać lepszą oprawę w porównaniu z obecnie używaną.