Strona główna > Aktualności > Treści

Wszystko, co musisz wiedzieć o oświetleniu wysokogórskim

Aug 11, 2017

industrial-led-lighting-for-warehouses-commercial-facilities

 

Co to jest oświetlenie wysokogatunkowe i jakie korzyści z niego korzystają?

Kiedy duża przestrzeń wewnątrz pomieszczeń powinna być oświetlona, zazwyczaj jest to właściwe oświetlenie wysokogatunkowe . Rozważ miejsca, takie jak zakłady produkcyjne, gimnazjanie, magazyny, duże domy towarowe, fabryki i nie tylko; Obiekty te są zazwyczaj rozległe i obejmują wiele pionowych i przestrzennych przestrzeni. Wymaga to silnego oświetlenia, aby zapewnić odpowiedni stopień świec w celu odpowiedniego oświetlenia. Oprawy oświetleniowe wysokogatunkowe zwykle zwieszają się z sufitu za pomocą haczyków, łańcuchów lub wisiorków lub mogą być mocowane bezpośrednio do sufitu.

Różne gałęzie przemysłu i obiekty wymagają oświetlenia wysokoprężnego. Niektóre z najczęstszych należą do:

 • Magazyny

 • Obiekty przemysłowe

 • Zakłady produkcyjne

 • Gimnazja szkolne i uniwersyteckie

 • Obiekty komunalne, takie jak centra społeczności lub centra rekreacji

 • Aplikacje komercyjne, takie jak domy handlowe

Dlaczego lampy LED z wysoką zatrzaskami zamiast metalohalogenkowych, fluorescencyjnych lub innych konwencjonalnych reflektorów wysokogatunkowych ?

W przeszłości różne typy technologii oświetleniowych były (i nadal są) stosowane w magazynach i ustawieniach przemysłowych, gdy wymagano wysokich reflektorów. Niektóre z najczęstszych należą halogenek metalu (MH), wysokociśnieniowy sód (HPS) i fluorescencyjny. Podczas gdy każda z tych żarówek ma swoje zalety, przemysłowe oświetlenie LED lepiej niż jego konwencjonalne odpowiedniki w ważny sposób. Przyjrzyjmy się różnym rozważaniom przy podejmowaniu decyzji, czy modernizacja LED jest odpowiednia dla Twojego magazynu lub przestrzeni przemysłowej.

 • Przemysłowe oświetlenie LED vs Metal Halide wysokie światła zatoki : Jeśli kiedykolwiek byłeś w piłkę, są szanse, że światła oświetlające pole są halogenkami metali. Lampy MH są powszechne w przemyśle sportowym i magazynowym / przemysłowym (a także w miejscach, w których trzeba podświetlić duże, duże przestrzenie). Korzyścią z lamp MH jest prawidłowe ułożenie koloru i stosunkowo odpowiednie stopień świec (w przeciwieństwie do innych typowych żarówek). Niektóre z ich głównych wad są takie, że długotrwałe rozgrzanie (czasami 15-30 minut) jest kosztowne w utrzymaniu, a ich cechy awaryjne obejmują migotanie i wyłączanie, a większość energii, którą wytwarzają, marnuje się jako ciepło.

 • Oświetlenie wysokoprężne LED lub lampy wysokociśnieniowe HPS: lampy HPS są często stosowane w obiektach magazynowych, przemysłowych, biurowych i rekreacyjnych, gdzie odpowiednie oświetlenie jest odpowiednie. Ich zalety to niska cena sprzedaży, wysoka sprawność energetyczna (niskie koszty eksploatacji) i stosunkowo długa żywotność. Technologia oświetlenia HPS zachowuje te zalety w porównaniu z większością konwencjonalnych żarówek, ale tracą wszystkie trzy wartości w celu oświetlenia wysokoparametru LED. Wady lampy HPS to najgorsze renderowanie barw na rynku i okres nagrzewania.

 • Przemysłowe oświetlenie LED i Oświetlenie fluorescencyjne: Chociaż niektóre rzadziej oświetlają oświetlenie fluorescencyjne, jest czasami wykorzystywane w magazynach lub zastosowaniach przemysłowych (głównie lampy T12, T8 i T5). Korzyścią z lamp fluorescencyjnych są niższe koszty początkowe i stosunkowo wysoka skuteczność (zwłaszcza w porównaniu z innymi konwencjonalnymi żarówkami). Wady obejmują obecność rtęci toksycznej (która wymaga pewnych procedur unieszkodliwiania odpadów), obniżenie żywotności, jeśli jest włączone i wyłączane, i wymaga balastu w celu stabilizacji światła.

Jakie są trzy główne zalety stosowania technologii oświetlenia LED dla wszystkich zastosowań?

Nie jest tajemnicą, że technologia oświetlenia LED w znaczący sposób przekroczyła możliwości konwencjonalnego oświetlenia. Oprócz rozważań omówionych powyżej, istnieją trzy ogólne zalety oświetlenia LED, które mają zastosowanie do wszystkich zastosowań oświetleniowych.

 • Zmniejszone wymagania dotyczące konserwacji. Jak wspomniano powyżej, diody LED mają żywotność, która jest czterokrotnie czterdziestokrotnie dłużej niż wiele tradycyjnych żarówek. Oznacza to mniej wymian na żarówki, które ulegają zużyciu. Technologia oświetlenia LED również generuje światło inaczej niż typowe oświetlenie opału i żarówki, zamiast tego zamiast diody. Oznacza to, że jest mniej ruchomych elementów, które pękają, a tym samym mniej remontów lub wymiany. Konserwacja jest szczególnie ważna w przypadku oświetlenia przemysłowego lub oświetlenia magazynowego. Z definicji wysokie światła zatoki mają wyższe wysokości montażu, co oznacza, że zmiana żarówki wymaga pewnego specjalistycznego sprzętu lub kreatywności. Rusztowania, suwnice i podnośniki hydrauliczne są powszechnie używane do wymiany lub wymiany żarówek, a każdy z nich może spowodować dodatkowe koszty utrzymania lub wyposażenia. Ponownie, trwałość przemysłowego oświetlenia LED oznacza, że urządzenia muszą być zmieniane znacznie rzadziej, co oznacza oszczędności dla dolnej linii.

 • Poprawa jakości oświetlenia. Przemysłowe oświetlenie LED i świetlówki wysokogatunkowe zazwyczaj osiągają lepsze wyniki w porównaniu z większością innych żarówek, jeśli chodzi o wskaźnik oddawania barw (CRI), korelowaną temperaturę barw (CCT) i stopę świecową. CRI to pomiar zdolności światła do ujawnienia rzeczywistego koloru obiektów w porównaniu do idealnego źródła światła (naturalne światło). W kategoriach nietechnicznych CCT zazwyczaj opisuje "blask" wydany przez żarówkę - czy jest ciepły (czerwonawy), czy zimny (niebieskawy)? Świece stopki porównują ilość światła pochodzącego ze źródła i ilość światła padającego na pożądaną powierzchnię; Są w zasadzie miarą skuteczności. Na wszystkich trzech frontach świetlówki LED działają bardzo dobrze.

 • Zwiększona efektywność energetyczna. Światła LED nie tylko wytwarzają światło inaczej, ale również rozprowadzają światło inaczej niż w konwencjonalnych rozwiązaniach oświetleniowych, co powoduje mniej energii potrzebnej do zapewnienia tego samego sygnału wyjściowego. Jak to działa? Po pierwsze, wiele konwencjonalnych źródeł energii zużywa dużo energii, emitując ją jako ciepło (jest to szczególnie w przypadku halogenków metalohalogenkowych). Po drugie, większość konwencjonalnych świateł jest wielokierunkowa, co oznacza, że wytwarzają światło w 360 stopni. Więc dużo światła zostaje zmarnowane, wskazując na sufit lub rozcieńczony, ponieważ musi zostać przekierowany przez użycie urządzeń. Przemysłowe oświetlenie LED w zastosowaniach, które wymagają wysokich reflektorów, eliminuje te dwa problemy związane z marnotrawstwem energii (poprzez utratę ciepła i emisję wielokierunkową).

Czy masz więcej pytań o oświetlenie wysokich zatok ?

Jak zawsze prosimy o kontakt i zadaj nam jakiekolwiek pytania bezpośrednio - chętnie pomożemy Państwu na drodze do poprawy energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych.