Strona główna > Aktualności > Treści

Jak działa czujnik ściemniania działającego w trybie High Bay?

Oct 10, 2017

W porównaniu z tradycyjnymi oświetleniami, takimi jak HID, metalohalogenkowe, HPS, największą zaletą LED Lighting jest oszczędność energii. Potrzeba tylko 30% -50% mocy, aby uzyskać taki sam lub lepszy efekt oświetleniowy. Warto wspomnieć, że możemy również użyć czujnika ściemniania (czujnika mikrofalowego), aby zaoszczędzić więcej energii.

Oświetlenie Fireflier doskonale sprawdza się w czujnikach ściemniania dla większości naszych ledowych wysokich zatok.

UFO LED High Bay Light z czujnikiem przyciemniania:

Liniowe oświetlenie LED High Bay z czujnikiem przyciemniania:

Jak działa czujnik ściemniania led high bay?

Innowacyjne i aktywne czujki ruchu MC601V z systemem HF 5.8GHz. Ruch można wykryć za pomocą plastiku, szkła i cienkich materiałów niemetalowych. Czujniki umożliwiają oszczędność energii bez obniżania komfortu. W połączeniu ze ściemnianymi diodami LED lub statecznikami o napięciu 1-10 V, mogą one uzyskać 3-stopniową funkcję przyciemniania, która doskonale sprawdza się w niektórych obszarach wymagających powiadomienia o zmianie światła przed całkowitym wyłączeniem. Interfejs 1-10V w czujnikach może się równać z samodzielnym czujnikiem światła dziennego MS01 firmy Merrytek i wykonywać zbieranie światła dziennego, co oznacza, że ​​system oświetleniowy ma zautomatyzowane elementy sterujące, które wyłączają lub przyciemniają sztuczne światło w odpowiedzi na dostępne światło dzienne w przestrzeń. Ponieważ korzysta z technologii Merrytek trzeciej generacji, normalny moduł mikrofalowy 5,8 GHz może z łatwością osiągnąć wysoki poziom mocowania do 15 m oraz długi obszar wykrywania o promieniu 10 metrów.

3-stopniowa funkcja ściemniania

Lampy w korytarzu są kontrolowane przez kilka czujników. Po wykryciu ruchu przez jeden z czujników, sygnał ruchu zostanie przesłany do innych czujników połączonych ze sobą. Następnie wszystkie lampy włączają się w tym samym czasie, zamiast włączać lampy w obszarze, w którym wykryto ruch.

3-stopniowe przyciemnianie

okablowanie czujnika ściemniania

Funkcja ON-OFF

Czujnik ruchu MC601V + sterownik LED lub statecznik (Dowolna marka)

MC601V to innowacyjny czujnik ruchu, włącz światło po wykryciu ruchu i wyłącz po czasie zatrzymania, gdy nie wykryto ruchu. Ponieważ wbudowany czujnik światła dziennego może odczytać wartość jasności, czujnik nie włącza światła, jeśli ma wystarczające naturalne światło.

on off funkcja czujnika ściemniania

Zbiór światła dziennego

W połączeniu z czujnikiem światła MSrytego Merrytek system posiada zautomatyzowane elementy sterujące, które wyłączają lub przyciemniają sztuczne światło w odpowiedzi na dostęp światła dziennego w przestrzeni.

dioda czujnika mikrofalowego

Wzór wykrywania

wzór wykrywania

Specyfikacja

spec of diming sensor

Oprawa

Wybierając kombinację przełączników DIP, dane czujnika można precyzyjnie ustawić dla każdej konkretnej aplikacji.

ustawienie ściemniania