Strona główna > Aktualności > Treści

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie LED High Bay?

Sep 24, 2020
choose LED high bay light

Kto by pomyślał, że rozświetlenie każdej nowej przestrzeni to takie trudne zadanie! W końcu nie możemy zastosować tego samego rodzaju rozwiązań oświetleniowych zarówno w domach, jak i przestrzeniach komercyjnych, prawda? Twoi pracownicy muszą widzieć komputer, maszyny, produkty i nie tylko.

Oświetlenie przestrzeni, takiej jak magazyn lub zakład produkcyjny, to trudne zadanie. Te przepastne aplikacje wymagają układu, który musi uwzględniać liczbę opraw, rozkład światła, temperaturę barwową, poziom luksów i inne unikalne specyfikacje. Niezależnie od tego, czy oświetlenie obejmuje nowy projekt budowlany, czy niestandardowy projekt modernizacji, dbałość o szczegóły ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia odpowiedniego oświetlenia przy doskonałym zwrocie z inwestycji.

Podejmowanie rozsądnych decyzji dotyczących oświetlenia dużego obszaru roboczego może zwiększyć produktywność, jednocześnie znacznie obniżając koszty energii. Przy odpowiednim oświetleniu pracownicy mogą lepiej widzieć swoją pracę, efektywniej się koncentrować, eliminować błędy, a nawet zwiększać wydajność. Jednocześnie ważne jest, aby nie tracić z oczu kosztów operacyjnych. Oświetlenie LED typu high bay to inteligentny, ekonomiczny wybór, który pozwoli zaoszczędzić dużo w porównaniu z metalohalogenkowymi i fluorescencyjnymi alternatywami.

W firmie Fireflier, jako producent przemysłowych rozwiązań oświetleniowych od ponad 10 lat, uważnie monitorujemy branżę, aby dostarczać produkty oświetlenia przemysłowego, które oferują innowacyjne i wydajne rozwiązania. Specjalnie wybraliśmy niektóre z najlepszych opraw oświetleniowych LED, które są obecnie dostępne na rynku i mamy nadzieję, że pomogą Ci w wyborze urządzeń. Opcje, które uwzględniliśmy, mogą różnić się stylem, ale jeśli chodzi o trwałość, niezawodność i możliwości oświetlenia - wszystkie są na najwyższym poziomie.

Okrągłe zatoki UFO

Dawno minęły czasy gigantycznych metalohalogenków i wysokociśnieniowych opraw sodowych. Wiele osób decyduje się naWysokie zatoki UFO LEDna korzyść lżejszego, bardziej eleganckiego wyglądu. Jak sama nazwa wskazuje, „UFO” odnosi się do okrągłego kształtu tego stylu high bay. Te estetyczne, kompaktowe oprawy zawierają najnowszą technologię LED i wysoką jakość strumienia świetlnego - niezbędne w dzisiejszych zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych. Oferują jedną z najlepszych opcji dla wysokich sufitów - zwykle ponad 20 stóp - i zapewniają równomierne rozprowadzenie światła w całej przestrzeni. Oprawy UFO LED typu high bay szybko stają się popularnym wyborem do oświetlania dużych przestrzeni, od sklepów detalicznych i magazynów po areny dla koni i obiekty sportowe.

UFO LED high bay light for sport facilities

Obiekty sportowe wykorzystujące lampy Fireflier HBL LED high bay 150W o mocy 22500lm

Fireflier jest pierwszym producentem i projektantem soczewek Ripple (soczewki okrągłe), które są popularne na rynku od 2014 roku. Nasza seria lamp UFO LED High Bay była aktualizowana z roku na rok. Do tej pory mamy HBL, AHBL, CHBL, EHBL i nasz nowy typ FHBL. Wszystkie nasze serie UFO typu high bay są wyjątkowo trwałe, odporne na uderzenia i zbudowane z hermetycznej obudowy o stopniu ochrony IP65, aby wyeliminować narażenie na sprzęt i szczeliny, w których gromadzi się wilgoć i bakterie, co może powodować problemy z bezpieczeństwem.

Fireflier zapewnia szeroki zakres mocy od 40W do 1000W i różne temperatury barwowe dla naszego UFO wysokiego składowania - 3000K, 4000K, 5000K i 6000K. Oprawę UFO typu high bay można zamontować na haku, zawieszce lub na powierzchni, aby dostosować ją do różnych zastosowań. Może być używany samodzielnie lub z koordynującym refraktorem z poliwęglanu lub odbłyśnikiem aluminiowym (sprzedawany oddzielnie).

Dla porównywalnej alternatywy zalecamy FHBL Round High Bay. Ta nowa generacja okrągłych szaf wysokiego składowania to kolejny doskonały wybór do zastąpienia przestarzałych opraw metalohalogenkowych w celu zmniejszenia kosztów konserwacji i energii. Ta oprawa jest standardowo wyposażona w soczewkę z poliwęglanu i podobnie jak seria HBL, oprawa FHBL Round High Bay może być używana w każdym sklepie, magazynie, sali gimnastycznej lub przemyśle. Jedną z zalet w stosunku do HBL jest nieco wyższy stopień ochrony IP66 w wilgotnych miejscach oraz modułowa konstrukcja sterownika LED i radiatora&źródła LED. Oba oprawy mają hojną pięcioletnią gwarancję, co warto docenić, gdy masz do czynienia z trudnymi warunkami pracy.

UFO LED High bay lamp

Liniowe wysokie zatoki

Oprawy liniowe LED typu high bayoferują równomierne i jednolite oświetlenie. Idealnie nadają się do oświetlania większych zastosowań wewnętrznych z wysokimi sufitami - zazwyczaj powyżej 25 stóp - w tym magazynów, powierzchni handlowych, zakładów produkcyjnych i obiektów sportowych. Ogromna przestrzeń między podłogą a sufitem wymaga zastosowania liniowej diody LED typu high bay z wystarczająco wysokim strumieniem lumenów, aby wysokiej jakości jasne światło było skupiane w dół i na zewnątrz oprawy. Nasze liniowe wysokie wnęki zastępują jeden do jednego opraw HID i opraw fluorescencyjnych; zapewnienie dużej wydajności i zmniejszenie zużycia energii nawet o 85%.

Liniowe modele LED mogą być montowane bezpośrednio do sufitu lub zawieszane na łańcuchach lub kablach lotniczych. Są dostępne w różnych pakietach lumenów, długościach (od< 2="" stopy="" do="" 5="" stóp)="" i="" mocach="" (od="" 60="" w="" do="" 200="" w).="" temperatura="" barwowa="" jest="" zwykle="" ograniczona="" od="" 3000="" k="" 4000="" k="" 5000="" k="" lub="" 6000="" k="" w="" celu="" uzyskania="" jasnego,="" dziennego="" wyglądu,="" który="" jest="" wymagany="" w="" tego="" typu="" środowiskach.="" zmęczenie="" oczu,="" zmęczenie="" i="" roztargnienie="" to="" prawdziwe="" problemy,="" z="" którymi="" borykają="" się="" pracownicy="" podczas="" pracy="" przy="" zbyt="" słabym="" lub="" ostrym="" oświetleniu="" z="" przestarzałych="">

Linear LED High Bay Light firmy Fireflier ma nowatorską, liniową konstrukcję, która zmniejsza objętość nawet o 60% - oszczędzając wiele cennej półki lub miejsca do przechowywania. Dzięki trzem opcjom rozmiarów i sześciu pakietom lumenów, Linear LED High Bay Light jest przeznaczony do zastąpienia opraw metalohalogenkowych o mocy do 400 W i może być montowany na wysokości nawet 30 stóp.

Dostępnych jest wiele przyjaznych dla użytkownika opcji, w tym ściemnianie 0-10 V, ochrona przeciwprzepięciowa i podtrzymanie bateryjne. Liniowe oświetlenie LED typu high bay jest również oferowane z mikrofalowym czujnikiem ruchu. Są ważne dla właścicieli firm, którzy chcą obniżyć koszty energii. Inną wygodną funkcją jest żywotność szacowana na 50 000. Długa żywotność jest kluczowa, ponieważ - choć nie będziesz musiał tego robić często - wysokie zatoki wymagają dodatkowego czasu i pracy, aby je wymienić.

Żarówka LED E40 High Bay

Jeśli chcesz zachować swoje urządzenie HID, ale potrzebujesz lepszej wydajności, wydajności i oszczędności energii, zestawy i żarówki LED typu high- lub low-bay są idealnymi produktami. Chociaż są mniej kosztowne niż całkowicie nowe urządzenie i łatwiejsze w instalacji, zapewniają praktycznie takie same korzyści. Te żarówki i zestawy do modernizacji są dostępne w różnych intensywnościach i temperaturach barwowych dla różnych wysokości sufitu i otoczenia.

E40 Led high bay bulb in warehouse

Fireflier'sŻarówka LED E40 High Bayjest dostępny z różnymi kątami rozsyłu, w tym 60 °, 90 ° i 120 °. Dlatego nie wymagają odbłyśnika oprawy, co eliminuje marnowanie światła. Z tego powodu możesz wybrać niższą moc, aby uzyskać taką samą moc. Czujnik ściemniania 1-10 V i czujnik mikrofalowy jest również opcjonalny w przypadku żarówek LED E40 typu High Bay.

E39 E40 LED High Bay Bulb 150W

Jeśli masz w swoim zakładzie starsze oświetlenie wnękowe HID i chcesz uaktualnić go do diod LED, staniesz przed dylematem. Albo kupisz nowe, albo zmodernizujesz swoje obecne urządzenia. Modyfikacje wnęk LED mają wiele zalet. Jedna duża zaleta w stosunku do nowych urządzeń: są niedrogie.

Te światła mają te same zalety, co nowe oprawy oświetleniowe LED i pomagają zaoszczędzić na instalacji. Pomagają obniżyć wpływ zakładu na środowisko. Nie tylko oszczędzanie energii, ale także redukcja wyrzucanych starszych urządzeń.

Modernizując starsze oprawy w nową technologię LED, w Twoim obiekcie zużycie energii spadnie nawet o 75%. Jest też lepsza produktywność, ponieważ dobre światło jest niezbędne do wydajności pracy. Sterowanie oświetleniem integruje się z Twoim systemem oświetlenia, oszczędzając do 90%.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Oczywiście przy wyborze odpowiedniego produktu należy wziąć pod uwagę inne czynnikiOprawa LED typu high bayBędziesz musiał określić liczbę potrzebnych uchwytów i wymagania dotyczące odstępów w oparciu o zakres projektu. Charakter wykonywanej pracy i otaczające środowisko będą również odgrywać ważną rolę w podejmowaniu decyzji, jakiego rodzaju osprzętu użyć. Na przykład, jeśli potrzebujesz funkcji ściemniania, czujników ruchu lub jeśli Twoje oprawy muszą być odporne na warunki atmosferyczne, pranie lub silne rozpuszczalniki. W obiektach, w których wykonywane są prace wrażliwe na kolor, niezwykle przydatne będzie coś o wysokim CRI.

Dzięki firmom energetycznym oferującym ogromne rabaty, teraz jest idealny czas na modernizację istniejącej powierzchni handlowej na LED. Rabaty mogą drastycznie obniżyć początkowy koszt projektu i zwiększyć zwrot z inwestycji. W wielu przypadkach inwestycja w energooszczędne oprawy LED typu high bay na tyłach domu pozwoli Ci przenieść budżet na inne, bardziej wpływowe obszary Twojej firmy. Dzięki aktualizacji diod LED będziesz cieszyć się niższymi kosztami konserwacji i energii oraz uniknąć problemów związanych z bezpieczeństwem spowodowanych złymi warunkami oświetleniowymi.

Nie oczekujemy, że poznasz wszystkie odpowiedzi. Naszym celem w Fireflier jest zapewnienie Ci zasobów potrzebnych do łatwego i wydajnego ukończenia projektu. Nasi certyfikowani specjaliści od oświetlenia mogą pomóc w kwestiach technicznych, doborze opraw, układach i ofertach. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące produktów z tej listy,skontaktuj się z naszym zespołem. Pomożemy Ci stworzyć rozwiązanie oświetleniowe, które spełni Twoje wymagania dotyczące budżetu i wysyłki. Zadzwoń do nas lub skorzystaj z funkcji czatu na żywo w naszej witrynie internetowej.