Strona główna > Aktualności > Treści

Znaczenie testu wypalenia w oświetleniu LED

Jul 11, 2018

Zapewnienie wysokiej jakości opraw LED, żarówek i opraw oświetleniowych oznacza wdrażanie rygorystycznych urządzeń kontroli jakości i standardów testowania. W Fireflier Lighting wdrożyliśmy proces produkcji i kontroli jakości, który zapewnia energooszczędne produkty LED, które trwają dłużej i zapewniają niezrównane oświetlenie.

Dziś przedstawimy Państwu sprzęt do testowania oświetlenia LED i instrumenty, które pomagają nam dostarczać najlepsze rozwiązania oświetleniowe naszym globalnym klientom LED. Obejrzyj i poznaj lepiej proces produkcji i testowania diod LED:

Źródło prądu przemiennego i cyfrowy miernik mocy

Urządzenia do testowania oświetlenia LED pomagają naszemu zespołowi przeprowadzić pełne testy działania przy różnych napięciach i zapewniają, że produkty LED działają najlepiej, nawet przy zbyt wysokim napięciu. Przyrząd testujący LED pomaga również w prowadzeniu testu ściemniania, który jest ważny dla zapewnienia optymalnej wydajności LED.

Integracja sfery

Urządzenia testujące LED pomagają w przeprowadzaniu szerokiej gamy testów, w tym testów wydajności elektrycznej, testu parametrów fotometrycznych i testu parametrów koloru. Wszystkie powyższe testy odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu wysokiej jakości lamp LED, biorąc pod uwagę napięcie przewodzenia, prąd upływu wstecznego, współczynnik mocy, współczynnik oddawania barw, strumień promieniowania i wiele innych.

Test IES

Przeprowadzanie testów parametrów fotometrycznych i testów wydajności elektrycznej jest ważne, aby ustawić wysokie standardy oświetlenia LED do testowania i certyfikacji. Oba testy pomagają Fireflier Lighting uzyskać dystrybucję światła, skuteczność świetlną, wiązkę światła, współczynnik mocy, napięcie i prąd w prawo. To jest coś, co dba każdy czołowy producent i dostawca LED, czy to w USA, czy w Chinach.

Starzejący się stojak testowy

Oświetlenie LED High Bay, żarówki kukurydziane LED i oprawy oświetleniowe dostarczane bez starzenia stawiają klientów przed ryzykiem wadliwych produktów LED. Dlatego nasz zespół inżynierów LED zapewnił 72 godziny starzenia się źródła światła; 72 godziny testów starzenia na układzie scalonym, kondensatorze i rezystorze; Od 48 godzin do 72 godzin w przypadku wycieku związanego z wiekiem; 36 godzin na badanie uderzenia i co najmniej 24-godzinny test starzenia na całej lampie.

Tester Hi-Pot i oświetlacz

Podczas gdy iluminometr pomaga w przeprowadzaniu skutecznych testów natężenia światła i równomierności, tester hi-pot jest używany do przeprowadzenia testu odporności na napięcie 1005 zgodnie ze standardem UL i TUV. Właśnie dzięki takim testom najlepsze firmy LED kontrolują jakość i stają się najlepszym źródłem do zakupu wysokiej jakości lamp LED.

Oprzyrządowanie wibracyjne

Montaż jest kluczową częścią budowania najwyższej jakości lamp LED, dlatego ważne jest, aby zapewnić trwałość montażu. Ten sprzęt do testowania oświetlenia LED pomaga naszym inżynierom upewnić się, że lampy LED High Bay i oprawy oświetleniowe są w najlepszym stanie i będą miały długą żywotność.

Test upadku

Jak sama nazwa wskazuje, ten test sprawdza wytrzymałość lamp LED i opakowań produktów. Test upuszczenia ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia uszkodzenia produktu LED podczas transportu i problemów dla naszych klientów w USA, Kanadzie, na Bliskim Wschodzie iw Australii.

Tym razem połóżmy nacisk na test starzenia (Burn in Test), który jest zwykle ignorowany przez wielu producentów oświetlenia LED.

Co to jest statyw testowy do starzenia?

Stojak do starzenia jest przeznaczony do symulowania produktów w rzeczywistych warunkach związanych z zastosowaniem różnych czynników na starzenie warunków produktu w celu wzmocnienia procesu odpowiednich warunków.

Dlaczego potrzebujemy testu starzenia?

Produkty elektroniczne, bez względu na komponenty, części lub maszyny, wszystkie wymagają testu starzenia. Starzenie się i test to nie jedna koncepcja, najpierw starzenie się, a potem testowanie. Elektroniczny produkt po wytworzeniu tworzy kompletny produkt, który może pełnić swoją rolę. Ale użytkownicy mogą znaleźć wiele problemów po użyciu, większość problemów występuje w ciągu kilku godzin do kilkudziesięciu godzin. Później formułuj starzenia produktów elektronicznych i przetestuj, aby symulować stan użycia lub produkty równoważne. Ten proces jest wykonywany przez producenta produktu. Problematyczne produkty pozostaną w fabryce, a produkty bez problemów będą sprzedawane użytkownikom, aby zapewnić, że produkty kupowane przez użytkowników są niezawodne lub mniej problematyczne, co oznacza test starzenia się.

Jak wykonać test starzenia?

1 Umieść diody LED High Bay Lights na starzejącej się półce, łącząc je z odpowiednim gniazdem zasilania.

2 Otwórz przełącznik starzenia statywu, zgodnie z innym napięciem wejściowym, aby zamknąć odpowiedni przełącznik zasilania, aby sprawdzić, czy każda lampa jest zapalona, jednocześnie upewniając się, że lampa w procesie starzenia działa z pełną mocą.

3 okres testu starzenia przez ponad 24 godziny, lampa w procesie starzenia, lampa nie jest mniejsza niż przepustka, test mocy, każda moc 20 sekund, wyłączenie zasilania 20 sekund, w procesie starzenia co 2 godziny do wykonania oświetlenie. (Metoda polega na ręcznym podniesieniu lampy w starzejącym się wahaczu ramy lub odpowiednim stukaniu). Lampy czasu starzenia się nie mogą się pojawiać w postaci martwych świateł, ciemnych świateł, błysków, odbarwień i innych niepożądanych zjawisk.

4 starzenie według różnych lamp zgodnie z różnymi procedurami starzenia, starzenie zakończone, zamknij przełącznik starzenia statywu testowego, aby temperatura powierzchni lampy spadła do temperatury pokojowej, lampa ze starzenia się statywu testowego usunięta, umieszczona w wyznaczonym lokalizacja, aby poczekać na następny proces.

5 w procesie starzenia się, takie jak powyższy opis niekorzystnych zjawisk powinien natychmiast przerwać testowanie, wadliwe produkty usunięte z starzejącego się stelaża i zrobić dobry rekord pracy zły, zły dział usług dostawy do czynienia.

6 osób starzejących się co 2 godziny, aby wykonać tabelę starzenia się.

7 działu jakości IPCQ co 2 godziny kontroli starzejącej się ramy, sprawdź test starzenia się to normalne oświetlenie, starzenie się lamp i latarni, aby zidentyfikować ten sam czas, sprawdzić czas starzenia lampy, czas przechowywania, starzenie się zapisy zarejestrowany podczas kontroli Na wykresówkach, gdy nienormalna stopa starzenia przekracza 3%, IPCQ musi odpowiedzieć na tę sytuację organowi kontroli jakości.

8 Przy sterowaniu lampami należy zainstalować zgodnie z procesem starzenia się schematu okablowania, personel posprzedażny musi współpracować z procesem starzenia.

Fireflier Lighting ma ponad 24-godzinny test starzenia, który wykonują przed zapakowaniem i wysyłką ich oświetleniem LED high bay i innymi światłami. Ma to na celu zapewnienie, że klienci otrzymują produkty wysokiej jakości. Dlatego test starzenia jest integralną częścią wszystkich procesów produkcyjnych realizowanych przez Fireflier Lighting. Nie możemy jednak zagwarantować 100-procentowej wydajności, ponieważ zawsze występuje błąd. Próbujemy jednak rozwiązać problem w możliwie najkrótszym czasie.

Poniżej kilka zdjęć z testów starzenia się produktów Fireflier Lighting:

Ripple UFO LED High Bay Light 60-240W

Ripple UFO LED High BAY test starzenia

białe wykończenie UFO LED High Bay Light

Latarka UFO LED High Bay 300W-480W:

Titan UFO LED High bay Lights

Liniowy LED High Bay Light 80-200W:

Liniowy LED High Bay Light wypala się w teście

Żarówka E40 LED High Bay 50w-300W:

Test starzenia lampy E40 LED High Bay Lamp

Żarówka kukurydziana LED IP65 10W-80W:

Test starzenia się żarówek kukurydzy IP65

Żarówka kukurydziana LED IP65 60w-200W:

Test starzenia żarówek LED CORN