Strona główna > Aktualności > Treści

OŚWIETLENIE PRZEMYSŁOWE? CZY TO LED LOW BAY lub LED HIGH BAY?

Nov 07, 2019
high bay vs low bay

High Bay / Low Bay to terminy oświetleniowe używane do opisania prawidłowego oświetlenia pola potrzebnego dla odpowiedniej wysokości sufitu. Historycznie , być może Low Bay było płaskim białym pudełkiem ”, a High Bay było zawieszeniem typu high bay, podczas gdy właściwości fizyczne były ignorowane?

Ciężkie projekty oświetleniowe , takie jak te często wykonywane w dużych budynkach, takich jak magazyny , fabryki i zakłady przetwórcze , zazwyczaj wymagają oświetlenia wysokiego lub niskiego. Te światła o wysokim strumieniu świetlnym zostały zaprojektowane w celu zapewnienia dobrze rozprowadzonego i równomiernego światła na otwartych przestrzeniach.

Właśnie to mają wspólnego światła wysokiego i niskiego pola.

Ale czym się różnią? Poniżej rozstrzygamy kwestię oświetlenia dolnego i górnego.

Co to są High Bays ?

Światła wysokiego składowania są zwykle stosowane w otwartych , wysokich sufitach. Zazwyczaj definiujemy światła wysokiego składowania jako te, które są zaprojektowane do montażu w dowolnym miejscu na wysokości od 20 stóp do 40+ stóp nad podłogą. Aby światła te działały tak wysoko , potrzebują specjalnie zaprojektowanych odbłyśników ( do żarówek HPS / MH ) lub soczewek ( stosowanych w wysokich wnękach LED ), aby zapewnić równomierne docieranie światła do podłogi i ograniczać straty światła.

Co to są niskie zatoki ? liniowe światło dolnozasięgowe LED

Jak sama nazwa wskazuje , te światła wykuszowe są często używane z dolnymi sufitami w otwartych przestrzeniach. Światła dolne są często zaprojektowane do oświetlania otwartych przestrzeni przy sufitach od 12 stóp do 20 stóp. Wszystko powyżej tej wysokości kwalifikuje się do korzystania z wysokich zatok , a wszystko niższe jest bardzo rzadkie w dużych obiektach otwartych , a w przeciwnym razie wymagałoby innego rodzaj oprawy oświetleniowej całkowicie.

Jaka jest ostateczna różnica?

Krótko mówiąc , wysokość, na której te światła są używane, jest główną różnicą pod względem różnic w ich zastosowaniu. W przypadku różnic technicznych istnieją dwie główne rzeczy: strumień świetlny i sposób kierowania światła. Zwykle w przypadku niższych świateł będą one wymagały mniejszego strumienia świetlnego ze względu na swój charakter, aby tracić mniej światła. Po drugie , kąty odbłyśnika lub soczewki różnią się znacznie, ponieważ różne wysokości wymagają różnych kierunków i położenia światła.

Wszystko to ma znaczenie, ponieważ użycie niewłaściwego urządzenia ( wysokie pole w obszarze niskiego sufitu lub niskie pole w obszarze wysokiego sufitu ) może powodować niepotrzebne koszty wraz z niedoświetlonymi ( lub prześwietlonymi ) obszarami - które może łatwo powodować niebezpieczne warunki. Aby tego uniknąć , zawsze zalecamy skonsultowanie się z profesjonalistą przed przystąpieniem do jednego urządzenia nad drugim.

Różna wydajność z innym obiektywem

różne kąty wiązki dla wysokiego sufitu

Zastanów się nad pobraniem 22500 lumenów ze 150-watowego światła i zastanów się, dokąd zmierzają te lumeny? Led Low Bays będzie wytwarzać około 120 stopni i będzie podróżować, dopóki nie uderzy o podłogę lub ścianę, gdzie zostaną pochłonięte i odbite. Ilość pochłaniania / odbicia będzie zależeć od właściwości odbijających ścian i podłóg.

Dlatego jeśli masz magazyn o wysokości 20 stóp z jasnymi ścianami i podłogami , możesz zastosować LED Low Bay i uzyskać doskonały poziom jednorodności.

Jeśli jednak masz wysokość montażową 20 stóp i ciemne i brudne środowisko , High Bay z obiektywem 60 stopni skieruje wszystkie 22500 lumenów w obszar obejmujący 60 stopni na podłodze fabryki. Spowoduje to znacznie wyższy poziom luksów na poziomie podłogi w porównaniu do LED Low Bay montowanego na tej samej wysokości.

Istnieje również opcja zastosowania wnęki o wysokiej soczewce ( 30 stopni ), która idealnie nadaje się do zastosowań regałowych, w których soczewka kieruje światło dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne, wzdłuż korytarza regałowego, zamiast oświetlania górnej części regału.

Zawsze istnieje równowaga między właściwą oprawą a komercyjnymi implikacjami różnicy kosztów między Low Bay i High Bay.

Jak wybrać?

banery informacyjne firmy

Fireflier oferuje gamę niskich i wysokich wnęk, które są odpowiednie dla wszystkich rodzajów zastosowań magazynowych i fabrycznych od 12 stóp do ponad 40 stóp.

Prosta symulacja oświetlenia proponowanego obszaru może pokazać różne poziomy oświetlenia osiągnięte dzięki zastosowaniu różnych produktów. Jeśli znasz wysokość swojego otwartego obiektu , łatwo będzie nawiązać połączenie między potrzebami świateł wysokiego i niskiego pola. Jeśli potrzebujesz pomocy z procesem - koniecznie skontaktuj się z Fireflier Lighting, a jeden z naszych specjalistów ds. Oświetlenia z przyjemnością pomoże Ci rozstrzygnąć debatę dotyczącą wysokiego lub niskiego przedziału.