Strona główna > Aktualności > Treści

Wsparcie światła LED High Bay Wbudowany interfejs DALI

Aug 11, 2017

Dobre wieści. Sterownik HBG Meanwell obsługuje teraz wbudowany interfejs DALI. Łatwiej będzie dla klientów, którzy potrzebują oświetlenia z wysoką zatoką z dali Dali. Nasze lampy UFO LED High Bay i diody typu Bell High LED Light wykorzystują serię Meanwell HBG, dzięki czemu Dali ściemnia się bezpośrednio.
Dali meanwell kierowca

Co to jest Dali

W każdym systemie ściemniania, stateczniki i kontrolery muszą być w stanie mówić w tym samym języku. W przypadku cyfrowych systemów ściemniania, ten język jest zastrzeżony - jest unikatowy dla określonego producenta (i innych użytkowników, jeśli jest to dozwolone) - lub otwartego standardu, takiego jak protokół cyfrowego adresowania oświetlenia (DALI).

Zaletą zastrzeżonego protokołu jest to, że pojedynczy producent, który przetestował wszystkie poszczególne elementy w celu zapewnienia interoperacyjności i wsparcia całego systemu, może dostarczyć kompletny system kontroli. Wadą jest to, że właściciel jest związany z jednym producentem, który ogranicza wybór i potencjalnie poświęca gospodarkę.

DALI jest wolnym od opłat licencyjnych, niemającym prawa własności, dwustronnym, otwartym i interoperacyjnym protokołem cyfrowym. Obecnie DALI składa się z zestawu poleceń do iz stateczników w określonej strukturze danych i określonych charakterystyk elektrycznych. Jako otwartą normę (NEMA 243-2004) firma DALI jest wspierana przez pięciu głównych amerykańskich producentów balastów elektronicznych oraz rosnącą liczbę producentów urządzeń sterujących, oferujących produkty zgodne z DALI. Zalety DALI obejmują:

  • Prawdziwa zamienność stateczników i elementów sterujących Dzięki temu uzyskuje się niższe koszty, zapewnia dostępność w przyszłości i umożliwia projektantowi systemowi wybieranie funkcji produktu od jednego producenta i łączenie ich z produktami innych dostawców.

  • Standardowa wydajność balastu DALI zapewnia stałą wydajność ściemniania we wszystkich statecznikach ściemniających niezależnie od typu lub wytwórcy, co jest obecnie niemożliwe do osiągnięcia przy użyciu analogowych metod przyciemniania, takich jak 0-10VDC.

Podczas sprawdzania, czy należy użyć urządzenia DALI do instalacji ściemniania fluorescencyjnego, musisz najpierw ocenić zalety i wady cyfrowej kontroli, a następnie przeanalizować zalety i zalety DALI jako protokołu komunikacyjnego, który umożliwia komponentom cyfrowym komunikowanie się ze sobą. Jako punkt wyjścia warto określić stopień elastyczności, jaką szukasz w strategii kontroli oświetlenia.