Strona główna > Aktualności > Treści

Długość fali LED Vs. Temperatura barwowa LED

May 23, 2019

Jaka jest długość fali?

Długość fali służy do rozróżniania diod kolorowych, UV i IR, ale nie białych LED. Długość fali diody LED jest określona przez zastosowany w niej materiał półprzewodnikowy. Przy wyborze diody LED wartość długości fali daje wyobrażenie o kolorze światła, które będzie emitować.

Wybór koloru LED

Opisy kolorów mogą czasami wprowadzać w błąd, zwłaszcza w miarę ewolucji nowych kolorów. Często mają ciekawe nazwy, takie jak „różowo-niebieski” (czy to tylko fioletowy?). Inną kwestią może być, po zamówieniu pomarańczowych diod LED dla wskaźników panelu, podświetlasz go i wygląda on na czerwony. Dzieje się tak, ponieważ dioda LED ma większą długość fali, być może około 625 nm. Sekret często tkwi w terminologii, takiej jak „Prawda”, „Głębokość” i „Hyper”, ale nie zawsze jest to najlepsza rzecz do przejścia. Weź wartość długości fali podaną w nanometrach (nm) i porównaj ją z tabelą kolorów:

tytuł

Długość fali wskaże kolor światła LED, ale nadal brałbym pod uwagę podejście „spróbuj przed zakupem”. Nigdy nie róbcie masowej produkcji, zanim nie zobaczycie, jak wygląda osobiście. Wyobraź sobie, że to jak malowanie pokoju, zawsze próbuj najpierw próbki, ponieważ nawet środowisko, w którym się znajduje, może zmienić wygląd.

Obiektywy - przyciemniane lub przezroczyste?

Kolejnym czynnikiem, który należy rozważyć, jest kolor pakietu LED lub soczewki. Niebieskie diody LED mogą mieć niebiesko zabarwioną soczewkę lub bezbarwną soczewkę. Jednym z głównych rozważań jest tutaj, w jaki sposób dioda LED ma się pojawiać, gdy jest wyłączona. Diody LED do montażu powierzchniowego często mają białe opakowanie; jednak niektóre mają czarny pakiet, który umożliwia większy kontrast włączania / wyłączania, idealny do użycia na wyświetlaczach.

Białe diody LED

Jak wspomniano wcześniej, białe diody LED nie mogą być rozróżniane na podstawie długości fali. Wyglądają na „zimne”, „neutralne” lub „ciepłe” ze względu na temperaturę barwową, mierzoną w kelwinach (K).

Oto zdjęcia różnych temperatur kolorów naszych produktów w celach informacyjnych:

Żarówka LED do oświetlenia ulicznego E40 2200K

2200K LED Street Light

3000K LED Corn Bulb

Żarówka kukurydziana LED 3000K IP65

Żarówka kukurydziana LED 4000K

Żarówka kukurydziana LED 4000K

5000K LED Linear High Bay Light

5000K LED Linear High Bay Light

6000K LED Linear High Bay Light

6000K Linear LED High Bay Light