Strona główna > Aktualności > Treści

Oświetlenie podstawowe informacje: Żywotność – Lumen amortyzacji, L70, TM-21, LM-80, LM-40 i inne mylące, ale przydatne zwroty

Dec 15, 2017

Jedną z największych korzyści z modernizacji energooszczędnego oświetlenia jest zwiększona żywotność. Obecnej generacji LED i oprawy świetlówkowe ma znacznie dłuższą żywotność niż lampy, które były dostępne, kilka lat temu. W rzeczywistości dla niektórych firm konserwacji oszczędności mogą być jeszcze bardziej wartościowe niż oszczędności z zapewnionym.

Jednak jeśli chcesz zrobić dobry wybór o oświetlenie, możesz użyć wwysoki Zatoka modernizacji, najpierw musisz zrozumieć, co naprawdę myśli, gdy mówimy o żywotność osprzętu.

Coraz ściemniacz z amortyzacji Lumen

Pierwszą zasadą, którą musimy zrozumieć jest to, że każde źródło światła dostaje ściemniacz w czasie. Odnosimy się do tego ściemniania jako amortyzacja lumenów.

Po raz pierwszy jest włączona, źródła światła będzie jej najjaśniejszych. Nazywamy to źródło światła "lumenów początkowe". Pod koniec jego znamionowa żywotność źródła światła będzie jego najsłabsze, które określamy jako oprawa "koniec życia" lub EOL lumenów. Różnica między mocowania początkowy i koniec życia jasność jest nazywane "strumienia świetlnego". Jeśli uchwyt miał 50% strumienia świetlnego, oznacza, że stracił połowę jego jasność w żywotności. Gdyby miał świetlnego 90%, to znaczy, stracił tylko 1/10 jego jasności podczas jego nominalnej życia.

Technologie oświetleniowe różnych mają różne poziomy amortyzacji lumenów. Na przykład starsze-metalohalogenkowe lampy mają zazwyczaj lumen konserwacji oceny 50-70%. Najnowsze energooszczędne LED i oświetlenie jarzeniowe zatrzymać w jasne znacznie dłużej i ma znacznie dłuższą żywotność.

LED vs tradycyjne żywotność

Tradycyjnie oprawa lampy (osoby spoza branży oświetleniowej nazwać żarówki) jest pierwszym źródłem awarii. Podobnie jak tradycyjne żarówki w domu wypalić po roku lub dwóch użytkowania w komercyjnych i przemysłowych HID i podłużne lampy będzie palić po pewnym okresie czasu. Więc z HID, Fluorescencyjne i większości innych opraw, żywotność źródła światła został zdefiniowany jako czas, który ma go wziąć za 50% lamp w dużej grupie wypalić.

Oznacza to, że jeśli podczas instalowania 100 HID wysokiej zatok, ich przewidywanej długości życia jest jak długo można oczekiwać, że do podjęcia do 50 z nich wychodzić.

Nazwa tej metody oceny jest LM-40, lub być bardziej szczegółowe, "Świetlna inżynierii społeczeństwa Ameryki Północnej zatwierdzone metody badań życia lamp fluorescencyjnych, IESNA LM-40-01".

Problem jest, to nie działa dla oświetlenia LED. To dlatego oświetlenie LED nie "nie" w taki sam sposób jak inne technologie oświetleniowe. Zamiast jak tradycyjne źródła światła, diody LED tylko dostać ściemniacz i ściemniacza z czasem. W rzeczywistości jest prawdopodobne, że inne części oprawy nie przed LED poszedł całkowicie "out".

Tak Wspólnoty oświetlenie opracowane standardy oceniania żywotność dla diody LED w oparciu o czas, jaki zajmuje źródła światła, aby przyciemnić poniżej poziomy światła. Poziomy światła może być zdefiniowana jako L90, L80 lub L70 — punkt, w którym oprawa ma wygaszone do 90%, 80% lub 70% swojej produkcji oryginalnego.

IESNA opracowała dwa standardy używane aby ocenić żywotność źródła światła LED. LM-80 to standard pomiaru strumienia świetlnego i amortyzacja w diody LED. TM-21 przyjmuje dane LM-80 LED światła źródła i zastosowań dokładne, kompletne algorithims Accardo żywotność osprzętu.

Warto zauważyć, że istnieją dwa różne rodzaje oceny TM-21, "zgłoszone" i "oblicza" ocen. Bez zbyt daleko idące w szczegóły techniczne, jest zrozumieć, że "zgłoszone" TM-21 życia są zwykle bardziej zachowawcze niż "obliczona" żywotność TM-21.

Zgłoszone wartości TM-21 mają górny limit 6 - krotność liczby LM-80 godzin testów. Więc jeśli LED chip jest testowany dla 6000 godzin, jego max poinformował, że żywotność TM-21 36 000 godzin. Jeśli chip został przetestowany pod kątem 10 000 godzin, jego max zgłoszonych TM-21 byłoby 60 000 godzin.

Obliczone TM-21 okresy istnienia są wynik końcowy algorytmu obliczane na podstawie danych LM-80, nie ograniczone przez godzin testów chip.

Żywotność TM-21 stały się standardem w branży, i dlatego arkuszy ciętych [P2] mówią takie rzeczy jak "zgłosiła L70 ponad 60.000 oblicza 153 000 godzin na TM-21".  Chcemy dać żywotność TM-21 zarówno zgłoszonych i obliczone tak, aby nasi klienci mogą uzyskać pełny obraz.

Różnice w realnym świecie żywotność

Teraz już wiesz jak różnych technologii żywotność są oceniane, Porozmawiajmy trochę o co chodzi te różnice w świecie rzeczywistym.

Gdy tradycyjne źródła światła osiąga koniec jego życia, to nie powiedzie się. Całkowicie. Światło nie chodź już. Gdy źródło światła LED osiągnie koniec jego życia, nadal chodzi, ale to jest ciemniejszy niż powinno być.

Istnieją zalety obu.

Gdy źródło światła LED wymaga wymiany, nie jest oczywiste. Ponieważ amortyzacji lumen dzieje się stopniowo w czasie, nikt nie będzie chodzić do budynku jeden dzień i zwróć uwagę, że światła są znacznie ciemniejszy niż pięć lat wcześniej. Ale niedostateczne poziomy światła może być niebezpieczne, więc ważne jest, aby być aktywne na temat konserwacji zaplanowane oświetlenie z oprawy LED.

Z HID światła to oczywiste, gdy uchwyt musi być relamped, bo nie włącza się. Minusem jest to, że oprawy, które są całkowicie się może być jeszcze bardziej zauważalne niż przyciemnione lampy i niebezpiecznych.

Świetlówki są nieco odmienne od HID lub LED. Używają tej samej metody jako lampy HID do definiowania ich żywotność, ale w przeciwieństwie do lampy HID, najbardziej podłużne mają wbudowane funkcje nadmiarowości. Tego efektu jest w postaci wielu lamp fluorescencyjnych w pojedynczy uchwytach. Z lampy o 4- lub 8-Lampa wysoka bay fluorescencyjne osprzętu nawet gdyby 50% lamp nie koniec ich trwałość znamionowa, będzie nadal masz 2 lub 4 oprawa lampy dające światło. Podobnie jak HID to łatwo mówić, gdy fluorescencyjne Oprawa musi być relamped, ale jak oświetlenie LED, ty przyzwyczajenie pozostaje całkowicie w ciemności po osiągnięciu końca fluorescencyjne osprzętu ocenione życia.

Świetlówki lub technologii LED ważne jest, aby zaplanować i wykonać Twoim utrzymanie oświetlenia proaktywnie. Mimo, że nowoczesne energooszczędne oświetlenie żywotność można rozciągnąć lat w przyszłość, na początku procesu planowania pomoże Ci w przyszłości uniknąć kosztownych bóle głowy.

Znamionowa żywotność vs. potrzeb

Ostatni ważny punkt, którym będziemy dyskutować o długości życia jest to, że jest ważne, aby zrozumieć, że Twoje potrzeby dobrze może być różna od znamionowa żywotność osprzętu.

Jeśli wykonujesz modernizacji z oświetlenia fluorescencyjnego, zastanów się, Jeśli Twój obiekt będzie dobrze, z 50% lamp w jego oprawy oświetleniowe się. Jeśli odpowiedź brzmi nie, musisz zaplanować do relamp przed swoim oprawa świetlówki znamionowa żywotność.

Jeśli wykonujesz modernizacji z oświetleniem LED, zastanów się, Jeśli Twój obiekt będzie w porządku z jego oświetlenie w 70% swojej początkowej jasności. Jeśli odpowiedź brzmi nie, musisz zaplanować konserwację oświetlenia przed swoim oprawa LED znamionowa żywotność.

Jak zawsze, najlepszym sposobem, aby te decyzje jest przy pomocy wykwalifikowanych oświetlenie pro. Bylibyśmy szczęśliwi pomóc Ci znaleźć jeden.Skontaktuj się z namiWkrótce na więcej informacji!