Strona główna > Aktualności > Treści

Co trzeba zrobić, aby zastąpić metalohalogenek o mocy 400 W?

Aug 19, 2020

400W-MHL-replacement

Czy kiedykolwiek potrzebowałeś zamiennika metalohalogenkowej diody LED o mocy 400 W? Jeden z naszych ostatnich klientów. Klient skontaktował się z nami w celu uzyskania porady, jak wykorzystać wysokie zatoki LED do zastąpienia wysokich wnęk metalohalogenkowych o mocy 400 W w magazynie wysyłkowym o wymiarach 100 ′ x 200 ′. Obecne oświetlenie klienta było stare i wiele opraw nie działało. Klient skontaktował się z nami w celu zakupu nowego oświetlenia, które byłoby bardziej wydajne niż jego poprzednie oprawy. Oświetlenie Fireflier było w stanie wkroczyć, dostarczyć dane fotometryczne i zapewnić klientowi nowe oprawy LED po niższych kosztach i wyższym poziomie wydajności niż wcześniej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobiliśmy!

Problemy z metalohalogenkami 400 w

Klient miał liczne problemy z obecnymi 400-watowymi oprawami metalohalogenkowymi.

Jednym z największych problemów byłciągłe awarie balastu. Za każdym razem, gdy wystąpiła awaria balastu, klient musiał wezwać elektryka, aby ją naprawił. Przy 25-calowych sufitach w magazynie szybko stało się to czasochłonne i kosztowne.

Innym ważnym problemem byłbrak wydajności i kosztów eksploatacji urządzeń. Te światła zużywały dużo energii elektrycznej przy aż 460 watów systemowych na oprawę. Zwiększyła się również wydajność, z powodu krótkiego okresu, w którym metalohalogenki tracą na wartości lub stają się mniej jasne.

Ostatnim poważnym problemem, o który martwił się klient, było ryzykonie pasywna awariaNiepasywna awaria to spontaniczna eksplozja, która może się zdarzyć w przypadku lamp metalohalogenkowych. W ten sposób gorące szkło spada na wszystko w pobliżu, a ryzyko takiego zdarzenia było po prostu zbyt duże, aby klient mógł go znieść.

Ile watów LED potrzeba, aby wymienić 400-watowy metalohalogenkowy?

Najlepszą radą, jaką możemy każdemu dać, jest to, że nigdy nie kupuj produktu LED opartego na watach. Kup go w oparciu o lumenów, a następnie dowiedz się, ile watów możesz użyć, aby je wytworzyć.

Jakie jest światło?

Mówiąc najprościej, jest to miara światła, która określa, ile światła wytwarza dana oprawa lub żarówka. To światło, które wymieniasz. Oprawy wytwarzają lumenów i zużywają waty. A wszystkie łączone lumenów oprawy zapewniają pomiar stop-świecy. Kiedy wykonujemy obliczenia fotometryczne, używamy danych związanych z tą oprawą lub żarówką. Następnie wstawiamy go do oprogramowania fotometrycznego i obliczamy stopę świec dla tego obszaru. W rzeczywistości światłomierz da ci odczyt w stopie świecy w miejscu, w którym stoisz. Zbliż się do źródła światła, a świece stóp wzrosną. Odsuń się, spadnie. Odczyt stopy-świecy między 2 urządzeniami to zbiorczy strumień świetlny. Te 2 urządzenia rozłożone do tego punktu, w którym stoisz.

Dlaczego to ma znaczenie? Dużo więcej niż myślisz. Bo to ma znaczenie przy wymianie starych systemów na nową technologię oświetleniową.

Aby wymienić istniejące urządzenie (lub cały system), potrzebujesz strumienia świetlnego na urządzenie. Powiedzmy, że Twoje oprawy metalohalogenkowe wytwarzają 32 000 lumenów na 400 watową żarówkę. Więc zamiast myśleć: „Potrzebuję 400-watowej diody LED, aby zastąpić 400-watową metalohalogenkową lampę”, musisz pomyśleć.

„Potrzebuję diody LED, która może zastąpić 32 000 lumenów”.

Weźmy przykład 32 000 lumenów dla 400-watowego metalohalogenku. Oznacza to, że emituje 80 lumenów na wat. W świecie oświetlenia nie jest to tak wydajne, ponieważ diody LED zbliżają się do 200 lumenów na wat. Ale są tu inne czynniki, o których musisz wiedzieć.

Zrozumienie początkowych lumenów i L70

32 000 lumenów wydaje się jasne. Żarówki metalohalogenkowe mają wysoką wyjściową moc wyjściową, ponieważ cierpią z powodu szybkiego spadku wartości światła. Nie jest niczym niezwykłym, że żarówka metalohalogenkowa traci 50% swoich lumenów w okresie półtrwania. Pełna żywotność żarówki metalohalogenkowej wynosi 15 000 godzin. Oznacza to, że po 7500 godzinach użytkowania stracił połowę (lub 16 000) lumenów.

L70 to termin określający liczbę godzin, zanim żarówka będzie świecić na poziomie 70% początkowego strumienia świetlnego. W przypadku metalohalogenków oznacza to 5000 godzin użytkowania.

Zauważysz, że czasy L70 dla LED to 50 000 i 100 000 godzin, a nie 5000 godzin, jak w przypadku żarówek metalohalogenkowych.

LED Life time

Utrata światła z powodu odbicia

Światło LED jest kierunkowe, co oznacza, że ​​całe jego światło świeci we wskazanym miejscu. Nie potrzebuje reflektora, aby go zebrać i dostarczyć tam, gdzie jest potrzebny. Konwencjonalne źródła światła są wielokierunkowe. Potrzebują reflektorów, aby zebrać światło i skupić je w razie potrzeby. Każde odbicie światła powyżej 1 odbicia w reflektorze jest utratą tego światła. W tym odblaskowym procesie można stracić do 30% efektywnych lumenów.

Jeśli żarówka metalohalogenkowa ma początkowo 32 000 lumenów, strata wynikająca z odbicia lumenów spada do około 20 000 lumenów.

METAL HALIDE light vs LED

Jakość lumenów - CRI

Wskaźnik oddawania barw, czyli CRI, to najlepszy sposób na porównanie jakości źródeł światła. Im wyższa jakość światła, tym mniejszą ilość potrzebujesz. Klienci często zgłaszają, że 20 000 lumenów diody LED wydaje się jaśniejsze niż 60 000 lumenów innych źródeł światła, takich jak HPS.


Podstawowa prawda jest taka, że ​​jeśli masz wyższą jakość, potrzebujesz mniejszej ilości.

cri LEVELS

Lumeny fotopowe a szkockie - jak postrzegamy światło, a jak światłomierz postrzega światło.

Lumen fotopowy to lumen wykrywany przez urządzenie, takie jak kamera lub światłomierz. Przechwytuje wszystkie źródła światła, których nie możemy zobaczyć, takie jak UV i IR. Lumen scotopic to lumen wykrywany przez ludzkie oko. Tak my, ludzie, odbieramy światło.

Dioda LED wytwarza światło w tym widmie, co oznacza, że ​​światło odbierane przez diodę LED jest światłem, którego używamy. Rzadko można zobaczyć, jak światło LED wytwarza widmo IR lub UV. Te długości fal są niewidoczne dla ludzi, więc nie mają dla nas wartości z perspektywy widzenia.

Często stoi się pod jedną diodą LED i jednym tradycyjnym źródłem światła. Najpierw odczytaj pomiar fc za pomocą światłomierza obu źródeł światła. Następnie zapytaj osoby stojące w pobliżu, które według nich źródło światła wydaje się jaśniejsze. I niech ten, który wygląda jaśniej, zaprzecza temu, co mówi nam światłomierz.

Postrzegamy źródła światła i jasność w niektórych przypadkach inaczej niż światłomierze.

PHOTOPICS

Konwersja z metalohalogenkowej 400W na LED

Podstawowym wnioskiem z tego wszystkiego jest to, że potrzebujesz znacznie mniej lumenów LED niż lumenów metalohalogenkowych lub HPS.

  • Żarówki metalohalogenkowe są bardzo jasne po wyjęciu z pudełka, ale nie tak bardzo nawet po zaledwie 6 miesiącach użytkowania.

  • Światło LED jest kierunkowe. Światło trafia tam, gdzie jest potrzebne. Brak strat spowodowanych odbiciem.

  • Światło LED to światło wysokiej jakości. Jeśli masz wyższą jakość, potrzebujesz mniejszej ilości.

Ile lumenów LED potrzebujesz?

Tylko fotometr może dokładnie określić, ile potrzebujesz. Ale przez prawie 10 i pół roku produkcji oświetlenia LED nasza ogólna zasada brzmi:

  • Wewnątrz: 15 000 do 25 000 lumenów (w zależności od zastosowania i wysokości montażu). Możesz znaleźć te światła wmagazyn,fabryka,Gimnazjum,audytoriumlubbasen.

  • Na zewnątrz: od 14 000 do 20 000 lumenów (w zależności od zastosowania i wysokości montażu)

Poszukując diody LED na metalohalogenkowy o mocy 400 W, można znaleźć oprawy o mocy ponad 100 + lumenów / wat. Jeśli wybierzesz renomowaną firmę z produktem wysokiej jakości, możesz osiągnąć moc wyższą niż 150 lumenów / wat. Pozwala to zmniejszyć zużycie mocy na urządzenie o 2-3, a czasem 4 razy. Pozwoli to zaoszczędzić dużo energii podczas wymiany wielu urządzeń.

Jeśli szukasz zamiennika żarówek typu high bay, możesz sprawdzić nasząŻarówka LED E40 High Bay 150W(20000 LM) lubŻarówka LED E40 High Bay 200W(28 000 LM).

E40 LED High Bay Bulb 200w

Jeśli szukasz kompletnej wymiany oprawy wysokiego składowania, możesz sprawdzić nasząŻarówka LED High Bay UFO 150W(21 000LM / 25 000LM) lubŻarówka LED High Bay UFO 200W(28 000 lm / 34 000 lm).

UFO LED High bay lamp

Jeśli szukasz zamiennika żarówki ulicznej, sprawdź nasząŻarówka uliczna LED E40 150W(19 000 LM).

180° LED Retrofit Bulb 60W

Jeśli szukasz kompletnej wymiany oprawy oświetlenia ulicznego, możesz sprawdzić nasząŚwiatła uliczne LED 150W(21 000LM /) lubOświetlenie uliczne LED 180W(25 000 LM).

LED Street Light 180w

Potrzebujesz analizy fotometrycznej?

Czy jesteś zainteresowany wymianą starych górnych zatok metalohalogenkowych na nowe modele LED? Szukasz zamiennika metalohalogenkowej diody LED o mocy 400 W? Nie masz pewności, ile kupić i jakie urządzenie byłoby odpowiednie do wymiany jeden do jednego? Sugerujemy wykonanie analizy fotometrycznej. Analiza fotometryczna to skomputeryzowana symulacja obszaru, który musi być oświetlony, obsługiwany za pomocą opraw, które produkuje i sprzedaje Fireflier Lighting. Ta symulacja jest następnie dostarczana jako raport, który może pomóc w wyborze oświetlenia do następnego projektu. W przypadku ogólnych pytań zadzwoń pod numer 0086-130-8886-9086 lub wyślij e-maila info@fireflier.com.